Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszam na spotkanie z pieśniami toastowymi w Toruniu.

Będziemy śpiewać toasty i piosenki do kieliszka zebrane przeze mnie w trakcie podróży, spotkań i poszukiwań w archiwach muzyki tradycyjnej. Na spotkanie przygotowałem kilkanaście utworów pochodzących z Wielkopolski, Kurpi, Suwalszczyzny, wschodniego pogranicza, Ukrainy i innych miejsc.

Pieśni toastowe to nie tylko pretekst do wychylenia kolejnego kieliszka. Pozwalają wyrazić niemożliwe do wyrażenia w innych sytuacjach emocje, bywają życzeniem, wyrazem głębokiego szacunku a nawet historiami niespełnionej miłości.

Będziemy śpiewać przy akompaniamencie akordeonu i a capella, gremialnie i solo. W trakcie trwającego kilka godzin wieczoru stworzymy wspólnotę i będziemy dla siebie wsparciem. To jest warsztat praktyczny – wychylimy więc kilka głębszych.

Prowadzący: Witold Roy Zalewski
Jest muzykantem, śpiewakiem, znawcą i miłośnikiem kultury tradycyjnej. Wykonuje utwory muzyki ludowej, których uczy się od wiejskich muzykantów/ek i śpiewaczek/ów oraz ze źródeł archiwalnych. Występował na festiwalach takich jak Ethno Port Poznań, Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, Turniej Muzyków Prawdziwych, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata. Jego mistrzami są między innymi: Jacek Hałas, Branko Tadic, Adam Strug, Witold Broda, Natalia Polovynka, Józef Murawski, Stanisław Fijałkowski. Współtworzył muzyczne projekty: Daorientacja, Jaworowi Ludzie, Kapela Towarzyska, Kołysanki Wnucząt. Najnowszym projektem jest powstały w ramach stypendium MKiDN projekt Białe Bzy – autorskie kompozycje do słów ludowych poetek i poetów.
http://witoldroyzalewski.art


Miejsce:
Spotykamy się w Cafe Torunianka o godzinie 19:30

Składka organizacyjna:
1 osoba: 100 zł
Para: 140 zł
Trójka: 180 zł
Płatne gotówką na miejscu lub przelewem na telefon.

Pierwsza kolejka gratis. Poza tym drinki na koszt własny.
Każdy otrzyma książeczkę z tekstami.

Rezerwacja:
Napisz prywatną wiadomość lub komentarz w wydarzeniu.

Warsztat przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich. Nie zachęcam do nadużywania alkoholu, który może szkodzić zdrowiu. Alkohol należy spożywać odpowiedzialnie. Nie ponoszę odpowiedzialności za zdrowie i zachowanie uczestników warsztatu.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij