Przejdź do głównej zawartości strony

Na warsztaty tańca zapraszają Piotr i Bogumiła Zgorzelscy:

Zbliża się wielkimi krokami festiwal WSZYSTKIE MAZURKI ŚWIATA, podczas którego królować będą na parkiecie tradycyjne oberki i polki. Proponujemy Wam przygotowanie się do tego święta muzyki tradycyjnej, którego finał, czyli NOC TAŃCA odbędzie się 29 kwietnia.

Proponujemy Wam warsztaty OBERKOWO-POLKOWE ABC z elementami FreeStyle. FreeStyle to nowa formuła tańczenia polskich tańców tradycyjnych, zwłaszcza w metrum nieparzystym, w którym prócz wirowania w parze po kole pojawiają się różnego rodzaju ozdobniki wzbogacające dawną formę taneczną.

Zatem na początku nauczymy się tradycyjnych kroków wiejskich oberków i polek oraz wiejskiego stylu tańca. Następnie rozwiniemy nasze umiejętności w zakresie płynnego tańczenia i wirowania w parze co jest podstawą większości polskich tańców tradycyjnych.

Po nauczeniu się tych podstaw zaczniemy bawić się tanecznym ruchem, rozwijając poznane formy i wzbogacając je o proste ozdobniki zaczerpnięte zarówno z polskiej jak i europejskiej tradycji tanecznej.

Tak jak zmienia się język, którym posługujemy się na co dzień, tak zmieniać się i rozwijać się będzie nasz taniec, który choć w duchu i stylu dawnych tańców będzie „gadać” we współczesny sposób.

Taki właśnie sposób tańczenia oberków zaczyna pojawiać się coraz częściej na miejsko-wiejskich potańcówkach w całej Polsce, wzbogacając nasze rodzime tańce o nowe ozdobniki i formy stylistyczne.

Zatem podsumowując podczas warsztatów opanujecie zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, nauczycie się tańczenia w parze, współdziałania w grupie oraz używania różnego rodzaju ozdobników zarówno rodzimych jak i zapożyczonych z innych kręgów kulturowych, przy jednoczesnym zachowaniu dawnych charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych obecnych w naszych rodzimych oberkach i polkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości na wszelkiego rodzaju imprezach tanecznych.

Bazować będziemy na melodiach z Mazowsza, Łęczyckiego, Radomskiego, Kieleckiego, Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Podczas warsztatów pojawią się ćwiczenia rytmiczne dzięki którym wyrobicie w sobie poczucie rytmu, koordynację ruchową, wzmocnicie tężyznę fizyczną oraz nadacie swoim ruchom w tańcu więcej płynność i lekkość .

Opanujecie kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, wykonywanego na potańcówkach, tak aby tańczenie sprawiało Wam jak najwięcej przyjemności i radości.

Będzie to też duża porcja inspiracji, dobrej zabawy, w gronie fantastycznych osób, które przychodzą na nasze warsztaty.

Będzie to także pretekst do poznania się nawzajem i budowania oraz scalania tanecznego środowiska w Warszawie.


DLA KOGO?
poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY?
6 / 13 / 20 / 27 kwietnia ( czwartki ) od godz. 18.05 do 19.35
(4 SPOTKANIA)

ZA ILE?
Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność, co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
– opłata SUPER PROMOCJA za 4 spotkania (płatne do 26 MARCA)
150 zł od osoby
100 zł od osoby (sparowani!)
– opłata PROMOCYJNA za 4 spotkania (płatne do 30 MARCA)
175 zł od osoby
125 zł od osoby (sparowani!)
– oferta STANDARDOWA za 4 spotkania (płatne do 6 KWIETNIA)
200 zł od osoby
150 zł od osoby (sparowani!)

GDZIE?
Terminal Kultury Gocław
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY
UWAGA ! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres:
[email protected]
oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto nr:
53 1240 6380 1111 0011 2397 1019
z dopiskiem:
OBERKOWO POLKOWE ABC Warszawa kwiecień + imię i nazwisko

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Coś do picia, wygodny strój + podkoszulek na zmianę i obuwie z twardą najlepiej skórzaną podeszwą. Ze względu na zimowo-wiosenne warunki NALEŻY WZIĄĆ OBUWIE na zmianę.

Organizator:
Akademia Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij