Przejdź do głównej zawartości strony

Ognisko Muzyki Tradycyjnej w Katowicach, czyli Kapela Fedaków i Katowice Miasto Ogrodów, zapraszają na cykl cotygodniowych warsztatów muzycznych. Warsztaty poprowadzi Kuba Fedak (muzyk, multiinstrumentalista, pedagog).


Warsztaty muzyczne polegać będą na nauce tradycyjnych śląskich melodii instrumentalno-wokalnych w rytmach tanecznych – będziemy zatem grać na instrumentach oraz śpiewać. Warsztaty przeznaczone są dla osób na każdym poziomie zaawansowania – jeśli posiadacie własne instrumenty, przynieście je ze sobą, nawet jeśli nie potraficie na nich grać. Jeśli nie posiadacie instrumentu – przyjdźcie i tak! Mamy pewną pulę instrumentów do pożyczenia, można też ograniczyć się do samego śpiewu (lub do samego grania – jeśli ktoś nie lubi śpiewać).

Uczestnicy otrzymają śpiewniczki z zapisem utworów, których będziemy się uczyć. W śpiewniczkach pojawią się też wybrane, najpiękniejsze utwory z wcześniejszych edycji warsztatów, które chętnie z Wami powtórzymy!
Na warsztatach pojawią się także elementy tańca, aby uczestnicy lepiej mogli wyobrazić sobie przeznaczenie danej melodii tanecznej.

Przy doborze repertuaru skorzystamy z najcenniejszych dostępnych nam źródeł śląskiej muzyki tradycyjnej, a zatem z nagrań mistrza Jana Piłatyka z Frydku, nagrań archiwalnych ze zbiorów Adolfa Dygacza, albumu „Polskie pieśni ludowe na Śląsku Opolskim przez Paula Schmidta w 1913 r. na fonograf zebrane” ze Zbiorów Archiwum Fonograficznego w Berlinie, ze zbiorów Polskiego Radia oraz opracowań książkowych, głównie Juliusa Rogera (1863), Józefa Lompy (1844) i Jana Taciny (1987).

Do cyklu warsztatów instrumentalnych można także dołączyć w jego trakcie (w miarę dostępności miejsc), jednak będzie wspaniale jeśli przyjdziecie z zamiarem uczestniczenia w całym cyklu – wówczas praca będzie bardziej efektywna

Liderami oraz prowadzącymi warsztaty Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Katowicach są Iga i Jakub Fedakowie z Kapeli Fedaków


Terminy:
W poniedziałki o 18:30 (od 15 kwietnia)

Miejsce:
Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2), sala Muzykodrom / 105 H

Koszt:
Wstęp wolny!

W razie pytań piszcie do Kapeli Fedaków ([email protected])
Do zobaczenia!


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij