Przejdź do głównej zawartości strony

Po letnich i jesiennych działaniach Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Katowicach zapraszamy na zimową kontynuację naszych inspirujących spotkań ze śląską muzyką!

Tym razem proponujemy krótki cykl kolędniczy – podczas cotygodniowych, poniedziałkowych spotkań nie tylko nauczymy się tradycyjnych śląskich kolęd i pieśni kolędniczych, ale także poznamy okołoświąteczne tradycje i przygotujemy stroje, rekwizyty i repertuar na wspólne odwiedziny kolędnicze w środowiskach osób potrzebujących. Cykl poprowadzą Kuba Fedak (muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor i pedagog) oraz Iga Fedak (etnolożka, etnomuzykolożka).

Harmonogram działań:
Pon, 4 grudnia, 18:30 – warsztaty kolędnicze
Pon, 11 grudnia, 18:30 – warsztaty kolędnicze
Pon, 18 grudnia, 18:30 – warsztaty kolędnicze w formie wspólnej „wigilijki”
Nd, 7 stycznia (godzina zostanie podana później) – odwiedziny kolędnicze w bloku socjalnym w Jaworznie
Pon, 8 stycznia, 18:30 – warsztaty kolędnicze
Pon, 15 stycznia, 18:30 – odwiedziny kolędnicze w miejscu wybranym przez grupę warsztatową

Liderami oraz prowadzącymi warsztaty Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Katowicach są Iga i Jakub Fedakowie z Kapeli Fedaków

Iga Fedak – etnolożka, etnomuzykolożka i instruktorka tańca ludowego, specjalizuje się w tańcach śląskich. Uczy przedmiotu „taniec tradycyjny” na podyplomowych studiach z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej w katowickiej Akademii Muzycznej. Od 2015 roku prowadzi warsztaty tańców śląskich dla dzieci, dorosłych oraz szkolenia dla nauczycieli z tego zakresu (np. w ramach Małego Kolberga czy w katowickich ośrodkach kształcenia nauczycieli WOM i Metis), organizuje także katowickie potańcówki z muzyką na żywo. W rodzinnej Kapeli Fedaków prowadzi tańce, śpiewa oraz gra na barabanie.
Kuba Fedak – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor i pedagog. Od 2017 roku prowadzi cotygodniowe warsztaty muzyczne, skupione wokół muzyki tradycyjnej. Uczy przedmiotu „gra w kapeli” na podyplomowych studiach z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej w katowickiej Akademii Muzycznej. W rodzinnej Kapeli Fedaków gra śląską muzykę tradycyjną głównie na akordeonie, ale także na cymbałach, czy fujarkach, a w Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej gra muzykę dwudziestolecia międzywojennego na wibrafonie.


Gdzie?
Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2)

Za ile?
Wstęp wolny!

W razie pytań piszcie do Kapeli Fedaków:
([email protected]

Organizator:
Kapela Fedaków


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij