Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na trzydniowe warsztaty instrumentalne (skrzypce, bębenek obręczowy) i śpiewacze, poświęcone charakterystyce i wyjątkowości niesamowitej muzyki Rodu Kędzierskich z Rdzuchowa.

26/27/28 maja 2022
CZWARTEK
18:00—20:30 warsztaty
PIĄTEK
18:00—20:30 warsztaty
21:00 potańcówka
SOBOTA
12:00—14:30 warsztaty

Każdego dnia warsztaty będą odbywały się w dwóch etapach. Najpierw nauczymy się śpiewać mazurki, spróbujemy zrozumieć ich rytmikę i wariantowość w stylu Józefa Kędzierskiego, a także zastanowimy się nad możliwościami sylabizacji tekstów i ich przekładem na zdobienie melodii. Następnie podzielimy się na grupy:

— skrzypce — muzyka Józefa Kędzierskiego — prowadzenia Antek Hasso-Agopsowicz
— bębenek obręczowy — styl Tadeusza Dudy — prowadzenie Witold Wojciechowski

Nasze nadchodzące warsztaty poświęcone muzyce Kędzierskich nie miałyby miejsca, gdyby nie praca Małgorzaty i Andrzeja Bieńkowskich z fundacji Muzyka Odnaleziona. Tylko dzięki nagraniom terenowym Andrzeja mamy możliwość poznania tej fenomenalnej muzyki – tym bardziej zachęcamy do zaznajomienia się z tematem z pierwszej ręki!

Andrzej o Józefie Kędzierskim:
https://www.muzykaodnaleziona.pl/jozef-kedzierski/

Płyta poświęcona muzyce Kędzierskich:
https://muzykaodnaleziona.bandcamp.com/…/kajocy-wok-k…


ANTEK HASSO-AGOPSOWICZ
Skrzypek, bębnista, basista i śpiewak tzw. młodego pokolenia. Gry i śpiewu uczył się od swojego ojca Maćka Żurka oraz z archiwalnych nagrań skrzypków takich jak Józef Kędzierski, Jan Gaca i Piotr Gaca. Działa w Cechu Wieloróda, na który składają się powiązane kapele – Mażurki i kapela ToPiwoDów.

WITOLD WOJCIECHOWSKI
Skrzypek, bębnista i basista młodego pokolenia. Praktykuje muzykę mikroregionu Kajokow, bada repertuar i styl gry skrzypka Józefa Kedzierskiego ze Rdzuchowa. Współtworzy Cech Wieloróda i działającą w jego ramach Kapelę ToPiwoDów.


Piątkowe warsztaty zakończy potańcówka, na której muzykę Kędzierskich zagra Kapela ToPiwoDów w składzie: Antek Hasso-Agopsowicz i Witold Wojciechowski. Wstęp – szczodra zrzutka do kapelusza na utrzymanie Ambasady Muzyki Tradycyjnej.

 


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Dla kogo:
Warsztaty przeznaczone są dla osób zaawansowanych, średniozaawansowanych i początkujących. W przypadku udziału w warsztatach z instrumentem melodycznym, należy umieć obsłużyć swój instrument i umieć zagrać melodie ze słuchu.

Wstęp:
150 zł

Zapisy:
formularz zgłoszeniowy – https://forms.gle/g2LPkFbfmu4LmRFB9


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij