Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy 25–27.11.2022 r. do Ptasiej Doliny na warsztaty śpiewu tradycyjnego. Będą to pieśni jesienne – nabożne, pogrzebowe, te o przemijaniu i rwącej się życia przędzy. Zaśpiewamy także o kiszeniu kapusty i balladę, byście wiedzieli czym zachwycić znajomych w jesienne wieczory. Będziemy pracować również nad emisją głosu, współbrzmieniem, energetyką i intonacją.

Prowadząca warsztat:
Joanna Skowrońska
– etnolog, śpiewaczka. Od wielu lat prowadzi badania terenowe w Polsce, głównie w Łęczyckim, na Dolnym Śląsku, a także na Polesiu Ukraińskim. Badania nad pieśniami obejmują zarówno nagrania terenowe, kwerendy archiwalne i źródłowe, rejestrację, a także działalność wydawniczą, warsztatową i koncertową. Zajmuje się obecnie przemianami obrzędów ludowych. Śpiewu uczy się głównie u wiejskich śpiewaczek i śpiewaków. Autorka Archiwum Łęczyckiego. Współpracuje z Fundacją Ważka, Fundacją Muzyka Zakorzeniona. Stypendystka Ministra Kultury 2018, 2020. Zespoły: m.in. Kust, Pieśni Piękne, Znajome Królika, Pieśni Odzyskane.


Czas:
Warsztat rozpoczyna się od w piątek o godz. 17.00
a kończy się w niedzielę o godz. 16.00.

Miejsce:
Dom Spotkań Twórczych Ptasia Dolina
Pogórze Kaczawskie, Nowa Wieś Wielka 15, 59-411 Paszowice

Koszt udziału w warsztacie:
350zł (warsztat, nocleg, pełne wyżywienie)

Zapisy:
[email protected], tel. 500090561

Organizatorzy:
Fundacja Muzyka Kresów
Ptasia Dolina – Dom Spotkań Twórczych

Warsztaty głosowe z Joanną Skowrońską odbywają się w ramach Rocznej Szkoły Muzyki Tradycyjnej. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij