Przejdź do głównej zawartości strony

Sergij Okhrimchuk:
skrzypek, autor muzyki, aranżer.
W 1987r. ukończył Narodową Akademię Muzyczną im. P. Czajkowskiego w Kijowie w klasie skrzypiec. Od 1990 roku jest członkiem zespołu „Drewo”. Od 1993r. wykłada na katedrze etnomuzykologii w/w konserwatorium. Od 2000r. wykłada na katedrze muzyki dawnej na NMAU w Kijowie.
Był solistą Jazz Ensembl „Biochord” i współtworzył trio muzyki improwizowanej „Sat”, gdzie wypracowywał swój indywidualny styl gry improwizowanej. Eksperymentuje z połączeniem różnych gatunków muzycznych poszukując niekonwencjonalnych rozwiązań brzmieniowych skrzypiec.

Łada:
etnolożka, archeolog, studentka filologii serbskiej – trio rekonstruujące pieśni tradycyjne a cappella z terenów Chorwacji, Serbii i Ukrainy. Wszystko zaczęło się od autostopu, morza rakiji i spontanicznej podróży, chociaż muzyką ludową zajmują się od 10 lat. Od 2018 r. prowadzą badania etnograficzne (strefa Gór Dynarskich w Północnej Dalmacji, Zachodnia Serbia , Dolny Śląsk, a także wśród reemigrantów z byłej Jugosławii i na Pomorzu Zachodnim) i na ich podstawie budują swój repertuar. Zajmują się popularyzacją niestylizowanej formy śpiewu, rekonstrukcją archaicznej techniki groktalica wpisanej na listę UNESCO.


Miejsce:
Klub Piękny Pies
Plac Wolnica 9, Kraków

Wstęp:
30 PLN (bilety dostępne w klubie w dniu koncertu)


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij