Przejdź do głównej zawartości strony
Zapraszamy na spotkanie poświęcone publikacji o tradycyjnej kulturze muzycznej Podlasia. To promocja niezwykłego wydawnictwa.
W 6-częściowej monografii, wydanej przez Instytut Sztuki PAN w serii Polska Pieśń i Muzyka Ludowa pod red. Ludwika Bielawskiego i Weroniki Grozdew-Kołacińskiej, zebrano setki pieśni zachowanych w nagraniach archiwalnych. Podczas spotkania autorzy opowiedzą o tym, jak wyglądała praca nad publikacją, jak gromadzono źródła. Będzie okazja, by porozmawiać z samymi wykonawcami o tradycjach, które od lat pielęgnują i przekazują następnym pokoleniom. Różnorodny śpiew podlaski będzie można usłyszeć na żywo w wykonaniu Rodzinnego Zespołu Śpiewaczego z Rakowicz, Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej oraz Julity Charytoniuk i Marcina Lićwinki.

Miejsce:
Podlaski Instytut Kultury
Biąłystoku, ul. św. Rocha 14

Wstęp wolny

Organizatorzy:
Instytut Sztuki PAN
Podlaski Instytut Kultury

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij