Przejdź do głównej zawartości strony

Z samego serca Bronowic zapraszamy na warsztaty tańców i śpiewów krakoskich z Kasią Chodoń!

Znakomita okazja, aby przestać się wstydzić tańczyć publicznie i zacząć śpiewać otwartym głosem.

Na zajęciach będziemy mogli spotkać się z polkami, oberkami, chodzonymi, sztajerkami oraz oczywiście – krakowiakami, a także pieśniami krakowskimi na różne okazje i obrzędy.
Wszystko prowadzone krok po kroku, tak aby w mig własnonożnie zacząć hulać na potańcówkach.

O CO CHODZI Z TAŃCEM TRADYCYJNYM?
Można się nauczyć tańczyć. Można się rozśpiewać. Można się bawić do białego rana. Można dotknąć i doświadczyć własnych korzeni oraz tradycji. Dwa przykłady z życia wzięte:
 https://www.facebook.com/100003742789208/videos/564542165179391
 https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0H3Bg7SzmaFGxvDFdYyXQAEyoSYXRoEQdtmjAFzNJiiESDfqQ34KE6KztEUbQW1iwl&id=100014832343253

Ponieważ repertuar na warsztatach związany jest z wydarzeniami Teatru, nowo odkryte umiejętności będzie można – ale nie trzeba! – wykorzystać w rekonstrukcjach obrzędów i na imprezach realizowanych przez grupę Złoty Róg. Zapraszamy uczestników w każdym wieku!


Miejsce:
Towarzystwo Przyjaciół Bronowic
ul. Pod Strzechą 16


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij