Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na warsztaty tańców opoczyńskich. W tym regionie można spotkać oberki i polki przynajmniej w dwóch odmianach: spokojniejszej „anielskiej” i bardzo energochłonnej „diabelskiej”. Postaramy się nauczyć obu oraz jednej zabawy taneczno-zręcznościowej – krzyżoka.


Warsztaty w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poprowadzi jeden z najbardziej doświadczonych tancerzy i nauczycieli niestylizowanego tańca w kraju, Grzegorz Ajdacki.

Zajęcia prowadzone będą od podstaw i przeznaczone są dla osób początkujących i nie tylko. Odbywać się będą przy muzyce na żywo.

Do tańca zagrają Zwykli Ludzie.

Grzegorz Ajdacki
Z wykształcenia geograf, z zamiłowania tancerz, regionalista, krajoznawca i etnograf. Od wielu lat zajmuje się niekonwencjonalnymi sposobami przekazywania praktycznej wiedzy o kulturze. Propaguje tradycyjne tańce i zabawy regionalne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – prowadzi zajęcia, warsztaty, potańcówki i inne projekty taneczne w Polsce i zagranicą. Jednocześnie wciąż pogłębia swoją wiedzę, ucząc się od wiejskich tancerzy.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury. Prezes Stowarzyszenia „Dom Tańca” w latach 2007-2016.


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Zapisy:
Obowiązują zgłoszenia.
REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w FORMULARZU ZGŁOSZENIOWYM.

FORMULARZ zgłoszeniowy:
https://forms.gle/tii5A3eBr3wzrh3u7

Koszt:
20 zł

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście

Wydarzenie realizowane w ramach zadania „Ambasada Muzyki Tradycyjnej 2022”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków własnych Stowarzyszenia Dom Tańca (1%).


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij