Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy starszych małych ludzi na spotkania z żywą muzyką!
Przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec, ptaków, bębnów i przeróżnych instrumentów perkusyjnych uwolnimy z ciała ruch i głos, a wraz z nimi wiosenną dziką energię.
Będziemy improwizować tanecznie przy skocznych polkach i szalonych oberkach, stworzymy razem rytmiczną maszynę z naszych ciał, ludzką perkusję, zgłębimy tajniki rytmów polkowych i mazurkowych, bawiąc się przy tym starodawnymi wyliczankami, do dawnych melodii tradycyjnych pieśni ułożymy nowe słowa tak, by
stały się opowieścią o naszym codziennym życiu w wielkim mieście. Będziemy podróżować po baśniowych światach, szukać skarbów i rozwiązywać łamigłówki. Nie zabraknie również walk kogutów, wyciągania marchewek i skakania przez linę. Wszystko zanurzone w muzyce naturalnej i pięknej jak ptasi śpiew.


Prowadzenie: TAŃCOGRAJKA
Tańcograjka to muzyczno-taneczne animacje dla dzieci i młodzieży inspirowane polską kulturą tradycyjną. Od wielu lat praktykujemy muzykę ludową, ucząc się od wiejskich mistrzów gry, śpiewu i tańca, prowadząc działania edukacyjne i artystyczne związane z upowszechnianiem wiedzy o dawnym folklorze dziecięcym oraz animacje muzyczne w oparciu o tradycyjny kalendarz obrzędowy i autorskie pomysły.

☞ Umuzykalniamy
☞ Stymulujemy rozwój sensoryczny
☞ Uwrażliwiamy na naturę i tradycję
☞ Rozwijamy kreatywność i wyobraźnię
☞ Budzimy ducha wspólnoty i radości z bycia razem
☞ A wszystko to w czułości i uważności na emocje i potrzeby małych ludzi

Tańcograjkę prowadzą:

EMILIA HERDA etnolożka i animatorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, bębnistka i wokalistka (Wędrowiec, Czarne Motyle), trenerka, studentka psychologii, uwielbia podróże, muzykę, taniec, naturę i dzieci.

KASIA SZURMAN harmonistka, akordeonistka i skrzypaczka, twórczyni kapeli Czarne Motyle grającej międzywojenną muzykę taneczną, pasjonatka teatru lalkowego, kolekcjonerka antycznych i tradycyjnych zabawek.


Terminy:
SOBOTY
11, 18, 25 maja
Dwie grupy:
12:00-13:00

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Koszty:
130 zł za cykl 3 spotkań

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij