Przejdź do głównej zawartości strony
DOMEK PEŁEN DŹWIĘKÓW, czyli najlepsze zajęcia muzyczne na jakie możesz przyjść ze swoim dzieckiem!
Zapraszamy małych ludzi na spotkania z żywą muzyką!
Przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec, ptaków, bębnów i przeróżnych instrumentów perkusyjnych uwolnimy z ciała ruch i głos, a wraz z nimi wiosenną dziką energię. Będziemy się bawić w zające na łące, dumne piękne koguty, w zasiewy i zbiory, wiejskie podwórka, zaklęte kamienie, w królewny ratujące uwięzionych na wieży rycerzy, zwierzęta, które zgubiły odgłosy w dzikim lesie i wszystkie inne sytuacje, podczas których nauczymy się wielu piosenek, wyliczanek, wyklaskiwanek, polkowych i oberkowych rytmów. Będziemy improwizować i stworzymy małą orkiestrę, a towarzyszyć nam będą perkusjonalia z różnych zakątków świata, drewniane tradycyjne zabawki, własnoręcznie szyte zwierzaki, wierzbowe patyczki, ziarna, kamienie i kolorowe chusty.

Prowadzenie: TAŃCOGRAJKA
Tańcograjka to muzyczno-taneczne animacje dla dzieci i młodzieży inspirowane polską kulturą tradycyjną. Od wielu lat praktykujemy muzykę ludową, ucząc się od wiejskich mistrzów gry, śpiewu i tańca, prowadząc działania edukacyjne i artystyczne związane z upowszechnianiem wiedzy o dawnym folklorze dziecięcym oraz animacje muzyczne w oparciu o tradycyjny kalendarz obrzędowy i autorskie pomysły.

☞ Umuzykalniamy
☞ Stymulujemy rozwój sensoryczny
☞ Uwrażliwiamy na naturę i tradycję
☞ Rozwijamy kreatywność i wyobraźnię
☞ Budzimy ducha wspólnoty i radości z bycia razem
☞ A wszystko to w czułości i uważności na emocje i potrzeby małych ludzi

Tańcograjkę prowadzą:

EMILIA HERDA etnolożka i animatorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, bębnistka i wokalistka (Wędrowiec, Czarne Motyle), trenerka, studentka psychologii, uwielbia podróże, muzykę, taniec, naturę i dzieci.

KASIA SZURMAN harmonistka, akordeonistka i skrzypaczka, twórczyni kapeli Czarne Motyle grającej międzywojenną muzykę taneczną, pasjonatka teatru lalkowego, kolekcjonerka antycznych i tradycyjnych zabawek.


Terminy:
SOBOTY
11, 18, 25 maja
Dwie grupy:
10:00-10:50 (dzieci w wieku 3-6 lat i opiekun)
11:00-11:50 (dzieci w wieku 3-6 lat i opiekun)

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Koszty:
130 zł za cykl 3 spotkań


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij