Przejdź do głównej zawartości strony

Tańcograjka to muzyczno-taneczne animacje dla dzieci i młodzieży inspirowane polską kulturą tradycyjną. Od wielu lat praktykujemy muzykę ludową, ucząc się od wiejskich mistrzów gry, śpiewu i tańca, prowadząc działania edukacyjne i artystyczne związane z upowszechnianiem wiedzy o dawnym folklorze dziecięcym oraz animacje muzyczne w oparciu o tradycyjny kalendarz obrzędowy i autorskie pomysły.

☞ Umuzykalniamy
☞ Stymulujemy rozwój sensoryczny
☞ Uwrażliwiamy na naturę i tradycję
☞ Rozwijamy kreatywność i wyobraźnię
☞ Budzimy ducha wspólnoty i radości z bycia razem
☞ A wszystko to w czułości i uważności na emocje i potrzeby małych ludzi

Zapraszamy do 5 grup:

poniedziałki (3, 10, 17, 24 czerwca / 170 zł)
10:00 1,5-3 lata
11:00 0-12 miesięcy

soboty (8, 15, 22 czerwca / 130 zł)
10:00 3-6 lat
11:00 3-6 lat
12:00 7-10 lat

Można dołączyć na pojedyncze zajęcia bez zobowiązań


Zajęcia poprowadzą:

Emilia HERDA
etnolożka i animatorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, bębnistka i wokalistka (Wędrowiec, Czarne Motyle), trenerka, studentka psychologii, uwielbia podróże, muzykę, taniec, naturę i dzieci.

Kasia SZURMAN
harmonistka, akordeonistka i skrzypaczka, twórczyni kapeli Czarne Motyle grającej międzywojenną muzykę taneczną, pasjonatka teatru lalkowego, kolekcjonerka antycznych i tradycyjnych zabawek.


GRUPY 0-1 i 1,5-3
Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi 0-3 lata na umuzykalniające i relaksujące spotkania z żywą muzyką. Spotkania będą podzielone na dwie części: pierwsza krótsza część to swobodna zabawa z dzieckiem na dywanie w towarzystwie tradycyjnych zabawek, ręcznie szytych zwierzątek, chust, tkanin, drewnianych klocków – immersyjne i spontaniczne doświadczanie żywej muzyki: akordeonu, skrzypiec, bębnów, fletu poprzecznego i śpiewu.
W drugiej części przeniesiemy się w świat tradycyjnych pieśni, kojących kołysanek, mruczanek, masażyków i uwielbianych przez małe dzieci rytmicznych wyliczanek, wyklaskiwanek, melowierszyków i zabaw paluszkowych. Tym samym wyposażymy opiekunów w podręczny muzyczny narzędziownik, który potrafi zdziałać cuda w niejednej sytuacji. Ze starszymi maluszkami dodatkowo spróbujemy się oswoić z tematem zabaw w kole, spontanicznych tańców i wspólnego muzykowania przy użyciu prostych instrumentów perkusyjnych z różnych zakątków świata.

GRUPA 3-6
Zapraszamy małych ludzi na spotkania z żywą muzyką!
Przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec, ptaków, bębnów i przeróżnych instrumentów perkusyjnych uwolnimy z ciała ruch i głos, a wraz z nimi wiosenną dziką energię. Będziemy się bawić w zające na łące, dumne piękne koguty, w zasiewy i zbiory, wiejskie podwórka, zaklęte kamienie, w królewny ratujące uwięzionych na wieży rycerzy, zwierzęta, które zgubiły odgłosy w dzikim lesie i wszystkie inne sytuacje, podczas których nauczymy się wielu piosenek, wyliczanek, wyklaskiwanek, polkowych i oberkowych rytmów. Będziemy improwizować i stworzymy małą orkiestrę, a towarzyszyć nam będą perkusjonalia z różnych zakątków świata, drewniane tradycyjne zabawki, własnoręcznie szyte zwierzaki, wierzbowe patyczki, ziarna, kamienie i kolorowe chusty.

GRUPA 7-10
Zapraszamy starszych małych ludzi na spotkania z żywą muzyką!
Przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec, ptaków, bębnów i przeróżnych instrumentów perkusyjnych uwolnimy z ciała ruch i głos, a wraz z nimi wiosenną dziką energię.
Będziemy improwizować tanecznie przy skocznych polkach i szalonych oberkach, stworzymy razem rytmiczną maszynę z naszych ciał, ludzką perkusję, zgłębimy tajniki rytmów polkowych i mazurkowych, bawiąc się przy tym starodawnymi wyliczankami, do dawnych melodii tradycyjnych pieśni ułożymy nowe słowa tak, by stały się opowieścią o naszym codziennym życiu w wielkim mieście. Będziemy podróżować po baśniowych światach, szukać skarbów i rozwiązywać łamigłówki. Nie zabraknie również walk kogutów, wyciągania marchewek i skakania przez linę. Wszystko zanurzone w muzyce naturalnej i pięknej jak ptasi śpiew.


KOSZTY i ZAPISY
MIEJSCE
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij