Przejdź do głównej zawartości strony

Akademia Tańca Tradycyjnego – Bogumiła i Piotr Zgorzelscy,  zapraszają na warsztaty tańców miejskich z pierwszej połowy XX w., które weszły do repertuaru muzycznego i tanecznego na wiejskich potańcówkach i weselach.

Na naszych warsztatach pojawią się stare szlagiery radiowe i kinowe oraz melodie z podwórek i miejskich zaułków m.in. polki galopki, fokstroty, sentymentalne tanga i walczyki. W Warszawie i w jej okolicach – podobnie jak w innych miastach II Rzeczpospolitej oraz w latach powojennych – nowinki muzyczne importowane z zagranicy, docierające do słuchaczy poprzez płyty, nuty, a także radio i kino.
Ścierały się one z miejscowym folklorem tanecznym. Tańczono zarówno swojskie mazurki, oberki jak i importowane tanga, walczyki i fokstroty. Latem zabawy taneczne organizowano na wolnym powietrzu, na drewnianych parkietach potocznie nazywanych DECHAMI.

Wbrew pozorom imprezy w Lasku Bielańskim były jednymi z wielu organizowanych wówczas w stolicy i w jej okolicach. Kiedy stawało się chłodniej taneczne imprezy przenoszono do knajpek, kawiarni i restauracji, gdzie urządzano dansingi do muzyki wykonywanej na żywo. Na domowych prywatkach puszczano natomiast muzykę z coraz popularniejszych w międzywojniu patefonów.

Jako że szkół tańca było mało i nie wszystkich było na nie stać uczono się i tańczono tak „jak w duszy grało”, styl był często dowolny, a kroki w tańcu bardzo proste. Z czasem wytworzyły się do określonych melodii, rytmów i temp muzycznych pewne schematy taneczne, które potocznie dziś określamy taniec na „raz”, taniec „dwa na raz” albo „tango sentymentalne”.


KTO PROWADZI?
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy
Akademia Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance

DLA KOGO?
poziom podstawowy i średnio zaawansowany

KIEDY?
10/17/24/31.03 czyli co tydzień w czwartki od godz. 18.00 do 19.30

ZA ILE?
Uważamy, że żeby nauczyć się czegokolwiek potrzebna jest systematyczność co za tym idzie by uczestniczyć w naszych spotkaniach trzeba zapisać się na cały cykl, który obejmuje 4 spotkania.
Koszt 180 zł od osoby za 4 spotkania (sparowani 140 zł od osoby).
Dla wszystkich 60(+) koszt 120 zł od osoby za 4 spotkania

GDZIE?
Terminal Kultury Gocław
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, 03-984 Warszawa

ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY:
Ilość miejsc ograniczona!
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe na adres [email protected] oraz
WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU na konto
nr: 65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
z dopiskiem: TERMINAL tańce miejskie MARZEC + imię i nazwisko

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Coś do picia, wygodny strój i obuwie z twardą podeszwą.

REGULAMIN ORGANIZOWANYCH WARSZTATÓW I POTAŃCÓWKI:
1. W związku z COVID obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.
2. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
3. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy, aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
5. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
6. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij