Przejdź do głównej zawartości strony

26 sierpnia 2023 zapraszamy do Domu Ludowego w Zawadce Rymanowskiej na potańcówkę tradycyjną przy żywej muzyce. Zagra dla Państwa Lubelska Orkiestra Rodzinna.

Potańcówka odbędzie się w ramach DNI ZAWADKI RYMANOWSKIEJ. Pomysł na nią narodził się w grupie Przewodników i Sympatyków Koła związanych ze środowiskiem muzyki tradycyjnej. Chcemy zaakcentować 25 lat obecności SKPB Lublin w Zawadce Rymanowskiej poprzez udział w Dniach Zawadki Rymanowskiej i wspólne działanie z lokalną społecznością. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych, lubelskich muzyków tradycyjnych do zagrania żywej muzyki na potańcówce „Sztajer na Sto Fajer”. Udział potwierdziła Lubelska Orkiestra Rodzinna, trwają rozmowy z innymi gośćmi.

Uwaga, uwaga, prosimy o wsparcie!
Wniosek na potańcówkę nie uzyskał niestety wsparcia z NIKiDW z programu „Potańcówki Wiejskie” więc udział muzyków organizujemy z własnych środków. Prosimy Was o wsparcie tej inicjatywy. Każda kwota się liczy!
Zachęcamy do wzięcia udziału w zrzutce:
https://zrzutka.pl/j8d2ct

Orientacyjny program DNI ZAWADKI RYMANOWSKIEJ:
11:00 Msza odpustowa w miejscowym kościele parafialnym
14:00 Zabawy dla dzieci, jarmark
16:00 Oficjalne przywitanie gości
17:00 Występy zespołów ludowych
20:00 Potańcówka tradycyjna przy żywej muzyce – Lubelska Orkiestra Rodzinna i inni goście

LUBELSKA ORKIESTRA RODZINNA gra tradycyjną muzykę Lubelszczyzny. Powstała w styczniu 2022 roku z inicjatywy Przemysława Łozowskiego i Beaty Kostrzewskiej. W skład grupy wchodzą muzykujące dzieci wraz z rodzicami. Choć orkiestra działa dopiero półtora roku, wiele koncertuje i ogrywa liczne potańcówki. Tu możecie usłyszeć próbkę ich brzmienia z tegorocznego festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu: YouTube…
Więcej informacji o Lubelskiej Orkiestrze Rodzinnej:
Facebook/profile


Miejsce:
Dom Ludowy
Zawadka Rymanowska, 38-450 Trzciana


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij