Przejdź do głównej zawartości strony

Podlaski głos w twojej tancbudzie – premierowo w Krakowie!

Hajda Banda to polsko-białoruski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia i zachodniej Białorusi. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki z obu stron Puszczy Białowieskiej wykonane są z młodzieńczą energią i artystyczną finezją zaczerpniętą od dawnych mistrzów muzyki wiejskiej, takich jak Edmund Brożek, Wiktor Wołkowycki, Stanisław Rosa i Wiera Grygoruk. Grupa powstała w 2021 roku z inicjatywy skrzypaczki Darii Butskayej jako artystyczna kontynuacja realizowanego przez nią stypendium „Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Grupa współpracuje m.in. ze studiem folkloru podlaskich Białorusinów „Żemerwa” ze Studziwód.

Skład:
– Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
– Kasia Dudziak – basy, śpiew
– Nika Jurczuk – skrzypce, śpiew
– Mateusz Dobrowolski – bęben obręczowy
– Paweł Iwan – cymbały, śpiew
– Kuba Zimończyk – harmonia trzyrzędowa


Miejsce:
StrefaEtno
Kraków, ul. św. Tomasza 31

Wstęp:
– 40 zł
– wstęp wyłącznie za okazaniem certyfikatu covid

Przedsprzedaż biletów:
kbq.pl/70273

Liczba miejsc ograniczona

Koncert realizowany zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa covid-19. Na widowni obowiązują maseczki.
Regulamin: www.rozstaje.pl/regulamin


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij