Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do Starej Szkoły na karnawałową zabawę z Kapelą Niwińskich. W programie tańce z północy i z południa Polski, m.in. wirowe obery, kujawiaki, krakowiaki, kołomyjki, korowody, poleczki.

Kapela Niwińskich
Ten muzyczny kolektyw tworzą Mateusz i Agnieszka Niwińscy oraz współpracujący z nimi min. Justyna Piernik, Jacek i Jakub Mielcarkowie, Jan Tarkowski, Piotr Dorosz, Iga Wasilewska. Zespół od lat jest aktywnym uczestnikiem sceny IN CRUDO, wykonuje muzykę tradycyjną polskiej wsi, kultywując lokalne maniery i tradycyjne repertuary wybranych mikroregionów Polski. Zespół pielęgnuje rdzenny styl starej muzyki wiejskiej oraz jej brzmienie, aranżując, improwizując i ogrywając je w swoisty dla siebie sposób. Tworzą go badacze i praktycy muzycznych tradycji Polski, poszukujący rdzennego brzmienia muzyki polskiej wsi, uczniowie wiejskich muzykantów i śpiewaczek, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania rodzimej tradycji muzycznej a także muzycznych eksperymentów z pogranicza innych gatunków muzycznych. Wydali dwie płyty: „Czas wesela” (2017) oraz „Pogłosy” (2022) a także biorą udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych poświęconych muzyce tradycyjnej min. w płycie Poleskiego Składu Smyczkowego (2023), w serii płytowej „Cztery Domy Słońca” (2024).

W Starej Szkole Kapela Niwińskich wystąpi w składzie:
Mateusz Niwiński – skrzypce
Iga Wasilewska – skrzypce
Agnieszka Niwińska – bębny
Justyna Piernik – śpiewy
Jakub Mielcarek – basetla


Czas i miejsce:
Stara Szkoła | Biórków Wielki 107 | 9 lutego, godz. 19.00

Bilety: 30 zł
dostępne online: https://kbq.pl/118684 oraz bezpośrednio przed wydarzeniem


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij