Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wykonawcami muzyki tradycyjnej ze starszego i młodszego pokolenia mieszkańców regionu szydłowieckiego i wieniawskiego.

Bohaterami spotkania będą Józef Wyrwiński oraz Jan i Czesław Adamczykowie. Liderami kapel będą również Wiesława Gromadzka oraz Kacper Ciaś.

Gratką dla miłośników kina będzie pokaz filmu „Ulecieć”, w reżyserii Andrzeja Różyckiego z 1984 roku, o ludowej rzeźbiarce Krystynie Adamczyk z Leszczyn, siostrze muzykujących braci.
Dla dzieci i młodzieży Katarzyna Zedel poprowadzi warsztaty zabaw i gier dziecięcych oraz gry na bębenku obręczowym a Marta Łabędzka poprowadzi mały warsztat introligatorski tworzenia notatników i pieczętowania ich unikatowymi pieczęciami floralnymi.
Finałem wieczoru będzie potańcówka dla wszystkich chętnych.


Plan spotkania:
13.00 – 14.00 warsztaty piosenek, gier i zabaw dla dzieci w wieku 5-9 lat
14.30 – 15.30 warsztaty gry na bębenku obręczowym i rytmów muzyki tradycyjnej dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 15 lat
16.00 – 17.00 pokaz filmu „Ulecieć” w reż. A. Różyckiego z 1984 roku o Krystynie Adamczyk – rzeźbiarce z Leszczyn oraz rozmowa z Janem i Czesławem Adamczykami o dawnych czasach muzykanckich i rodzinnych tradycjach
14.00 – 18.00 mały warsztat introligatorski – tworzenia i pieczętowania notatników z Martą Łabędzką
od ok. 17.30 POTAŃCÓWKA przy muzyce granej na żywo,
zagrają:
Józef WYRWIŃSKI – harmonia trzyrzędowa ręczna,
Czesław ADAMCZYK, Wiesława GROMADZKA, Kacper CIAŚ – harmonia trzyrzędowa pedałowa
Jan ADAMCZYK, Monika MACIEJCZAK, Katarzyna ZEDEL – skrzypce
Marian MAJ Władysław MAJ – baraban
i goście


Miejsce:
Spotkanie odbędzie się przy świetlicy wiejskiej w Korzycach (26-500), na powietrzu a w przypadku ochłodzenia w budynku.

Wstęp:
wolny

Organizatorzy:
Fundacja Republika Radomska
Katarzyna Zedel – koordynator

Współorganizatorzy:
Akademia Kolberga
Forum Muzyki Tradycyjnej
Pracownia Muzyki Tradycyjnej i Tańca Tradycyjnego
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt Radomska Szkoła Tradycji 2022 jest realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Akademia Kolberga 2022 prowadzonego przez Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Pracownię Muzyki i Tańca Tradycyjnego w NIMiT. Projekt jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij