Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na spotkanie do Marii Siwiec w Gałkach k. Rusinowa. W ramach wydarzenia odbędą się zajęcia śpiewacze dla dzieci oraz dla dorosłych. W repertuarze pojawią się pieśni dziecięce (kołysanki , zabawy). Wieczorem odbędzie się potańcówka na dechach. Zagrają kapele Henryka Gwiazdy i Niwinskich.

Program:
12:00-13:30 – warsztaty dla dzieci
15:00-18:00 – warsztaty dla dorosłych
19:00-23:00 – potańcówka na dechach


MARIA SIWIEC – znakomita śpiewaczka i tancerka z Gałek koło Rusinowa. Wraz z grupą tancerzy ze swojej wsi zdobywała nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie (I nagroda w 1992 r.; nagroda główna „Taneczny Krąg” w 1996 r.; 1 nagroda w 2012 r.) Jest kierowniczką kobiecego zespołu śpiewaczego „Gołcunecki”, który został nagrodzony „Basztą”, nagrodą główną na Festiwalu w Kazimierzu, w 2013 r.; oraz I nagrodą na Mazowieckim Przeglądzie Folkloru w ramach 55. Dni Kolbergowskich w Przysusze, w 2014. W 2014 r. uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego przeprowadziła warsztaty śpiewu tradycyjnego w kilku miastach Polski – w tym też w Radomiu – a także w rodzinnych Gałkach. W 2015 roku za zasługi dla kultury ludowej została uhonorowana nagrodą ministra kultury, im. Oskara Kolberga. Jej płyta „Maria Siwiec – śpiewaczka z Gałek Rusinowskich” otrzymała I nagrodę PR Dwójka w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2017. W 2018 podczas XXV Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich „POWIŚLAKI” otrzymała statuetkę ZŁOTE BASY i pierwszą nagrodę w kategorii solistów śpiewaków.

Zapraszamy na stronę śpiewaczki: Maria Siwcowa

Zachęcamy do zakupu znakomitej płyty śpiewaczki na stronie fundacji Muzyka Odnaleziona: https://www.muzykaodnaleziona.pl/…/maria-siwiec…/


Miejsce:
Gałki k. Rusinowa

Wstęp:
bezpłatny

Organizator:
Radomska Szkoła Tradycji

Projekt Radomska Szkoła Tradycji 2022 realizowany Fundację Republika Radomska jest częścią programu Akademia Kolberga 2022
Program jest realizowany przez Forum Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań Pracowni Muzyki i Tańca Tradycyjnego.
Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij