Przejdź do głównej zawartości strony

SPOTKANIA ŚPIEWACZE • ŚPIEWY MAJOWE

Co wtorek, przez maj i czerwiec, będziemy spotykać się, by śpiewać pieśni i piosenki z mikroregionu Kajoków (radomskie). Będziemy pracować nad tym, by otworzyć swoje głosy i zrozumieć naturalną, wiejską emisję; będziemy słuchać wspólnie nagrań archiwalnych i szukać w nich szczegółów i szczególików.

Śpiewy majowe zrazu kojarzą się nam wszystkim ze śpiewami maryjnymi pod przydrożnymi kapliczkami, praktykowanymi po dziś dzień w wieku regionach Polski. Miła to nam idea i w podobnym kształcie chcemy ją kontynuować. Siadać będziemy zatem – w najdłuższe wieczory w roku – w ogrodzie Ambasady Muzyki Tradycyjnej, by pod zaimprowizowaną kapliczką śpiewać pieśni święte i grzeszne. Spotkania są otwarte dla wszystkich. Warunek brzegowy jest jeden – wola, by śpiewać!

W programie:

– przedsoborowe pieśni nabożne (wśród nich szczególnie – maryjne)
– wyrywasy (czyli sztuka radomskiego przyśpiewywania w tańcu)
– ballady miłosne i historyczne (szczególnie – wątek liryczny).


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Jazdów 3/20, Warszawa

Koszt:
40 złotych za jedno spotkanie – cykl 8 spotkań w maju i czerwcu – 280 złotych

Pomysłodawcami cyklu są Antek Hasso-Agopsowicz i Witek Wojciechowski.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij