Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wiosenne spotkanie ze śpiewem i ziołami!
W tradycji ludowej wiosnę ośpiewywano rozmaitymi pieśniami obrzędowymi (i nie tylko) np. konopielkami, rohulkami, sadońkami, wesniankami. Nauczymy się kilku z nich. Żeby zaśpiewać je mocnym głosem, przyda się odpowiednia rozgrzewka ruchowa i oddechowa na świeżym powietrzu. Od niej zaczniemy nasze spotkanie.
Warsztat śpiewaczy poprowadzi Julita Charytoniuk – śpiewaczka, bębnistka, kulturoznawczyni, animatorka kultury. Od kilkunastu lat prowadzi badania terenowe w Polsce oraz na Polesiu ukraińskim i białoruskim. Dokumentuje i wykonuje pieśni, opracowuje i wydaje płyty z muzyką tradycyjną. Prowadzi warsztaty śpiewu, często we współpracy z wiejskimi wykonawcami, od których wciąż się uczy. Współtworzy zespoły: Z Lasu, Kapela Batareja, Pieśni Piękne, Biele.
A zielarski poprowadzę ja- Agnieszka Prymaka- zielarka, dyplomowany zielarz-fitoterapeuta, pasjonatka ziół, życia w zgodzie z naturą i z sobą. Od kilku lat prowadzę Zielską Kolonię, miejsce w którym mieszkam i tworzę „cuda ziołowe”. Tu też prowadzę warsztaty o szerokim pojęciu „zielarskim”, ale też zapraszam do prowadzenia warsztatów ciekawe osoby, tak jak tym razem Julitę.


Plan warsztatów:
*11.00 rozpoczęcie
Usiądziemy w mojej przestrzennej altance z ziołową herbatką ,czy gotowaną z przyprawami kawką, poznamy się i poczujemy siebie w tym miejscu, w którym właśnie będziemy. Nie będziemy za długo siedzieć , bo zabiorę Was na spacer z roślinami w roli głównej. Poopowiadam o tych co rosną na mojej łące, w moim ogrodzie, o tym do czego służą, jak je zbierać ,na co zwrócić uwagę itp. Będziemy podziwiać, wąchać, dotykać, niektóre zerwiemy, dodamy je do „dzikiego” obiadu i przygotujemy sałatkę z zielska. Zbierzemy też odpowiednie roślinki do napoju MOCY, który da nam siły do śpiewów i nie tylko .
Pochylimy się nad taką roślinką jak GLISTNIK JASKÓŁCE ZIELE, ziółko mocarne na wszelkie zmiany skórne, liszaje, wrzody, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry itp. Trzeba ją mieć w domu. I taką maść robimy. Kady zabierze ze sobą słoiczek 60 ml maści GLISTNIKOWEJ.
*13.00 śpiewamy
*15.00 przerwa obiadowa i wspólne gotowanie
Śpiewanie powoduje mocno odczuwalny głód, więc żeby zaspokoić ten pierwszy przygotuję wcześniej zupę (na pewno z dodatkiem zielska), a potem wspólnie przyrządzimy resztę posiłku, na pewno będzie coś z podagrycznikiem. Jeżeli będą jeszcze męskie kwiatostany sosny to zrobimy sosnery (zapakujcie gorzką czekoladę na wszelki wypadek)
*16.30 śpiewamy
*18.00 oficjalne zakończenie, ale jeśli będzie ochota, to rozpalimy ognisko i jeszcze będziemy śpiewać, rozmawiać, celebrować bycie razem itp.


Miejsce:
Zielska Kolonia
Knyszewicze 86, Szudziałowo

Warsztat odbędzie się przy udziale min. 5-ciu osób, a maksymalnie 12.

Koszt:
190 zł/os.
Jeśli zdecydujesz się na spotkanie, zarezerwuj sobie miejsce, wpłacając zaliczkę. Więcej informacji podamy mailowo.

Pytania i kontakt w sprawie rezerwacji:
Agnieszka – 504449730, [email protected]

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać wiosenne rośliny i pieśni. Warsztat jest odpowiedni dla osób początkujących jak i zaawansowanych w śpiewie.
Podczas zajęć zapewniamy zimne i ciepłe napoje (herbat mam duuuuuuużo przeróżnych, wszystkie handmade) i gotuję bardzo dobrą kawę (tak mówią ci, co pili). Będzie też obiad wegetariański z dużym udziałem „dzikich” roślin. Część obiadu przygotujemy wspólnie.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij