Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na otwarte podwórkowe spotkania śpiewacze, które poprowadzi Jagna Knittel. Spotykamy się na ławeczce na podwórku przed biblioteką i śpiewamy! Uczymy się wspólnie tzw. pieśni tradycyjnych z różnych regionów Polski. Nie trzeba ich znać ani mieć śpiewaczego doświadczenia.

Jagna Knittel – etnolożka, dziennikarka, śpiewaczka tradycyjna. Od 18 lat dokumentuje i wykonuje muzykę tradycyjną z terenów Ukrainy, Rosji, Białorusi i Polski. Jest założycielką zespołu Z Lasu, śpiewa również w zespole Warszawa Wschodnia. Autorka kilku projektów animacyjnych związanych z Polesiem ukraińskim i białoruskim (m. in. Ukraina Archaiczna, Głosy Europy). Jest reżyserką filmów dokumentalnych poświęconych kulturze tradycyjnej. Od 2010 r. współtworzy warszawski festiwal muzyki tradycyjnej Wszystkie Mazurki Świata. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014). Prowadzi warsztaty śpiewu w różnych miejscach, od września 2017 roku w Domu Kultury Kadr.

Lokalizacje:
Na różnych podwórkach w okolicach DK KADR
Warszawa

Wstęp:
wolny

Działanie zrealizowano w ramach projektu „Podwórko” finansowanego z Funduszu Edukacji Kulturalnej m. st. Warszawy


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij