Przejdź do głównej zawartości strony

Zajęcia rytmiczne dla wszystkich, którzy chcą rozwijać się w kierunku grania w ludowych zespołach tradycyjnych.

Podczas zajęć poznamy podstawowe zasady dotyczące grania w ludowej kapeli, nauczymy się rozróżniać rytmy, czasem będziemy słuchać starych nagrań. Ostatecznie będziemy się też spotykać z grupą instrumentalną i grać na zabawach tanecznych organizowanych w Domu Kultury Ariadna.

Zajęcia prowadzi Przemysław Bogusławski – wieloletni bębnista kilku kapel ludowych z nurtu rekonstrukcji muzyki tanecznej, które powstały w Łodzi (Kożuch, Napięcie). Swój warsztat udoskonalał obserwując tancerzy i bębnistów ludowych z okolic Łodzi (region opoczyński, rawski, łowicki i łęczycki) lub studiując nagrania archiwalne (region sieradzki). Swoje umiejętności wykorzystuje też w tańcu, czasem prowadząc zajęcia taneczne.

Posiadanie bębenka, barabanu lub basów ludowych jest mile widziane, ale niekonieczne (na zajęciach będzie można pożyczać instrumenty prowadzącego)

Czas:
środy, godz. 19:00–20.30

Miejsce:
Niciarniana – Dom Kultury Ariadna
Łódź

Zapisy:
https://tiny.pl/cvw4q

Zajęcia są przeznaczone dla osób od 16 lat

Organizator:
Po Staremu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij