Przejdź do głównej zawartości strony

Początek tygodnia przywitamy tanecznie – prawdziwym kopem energii obdarzą nas Rube Świnie! 🐷 Po ostatnich potańcówkach przy muzyce romskiej, żydowskiej i ukraińskiej czas na tradycyjne polskie brzmienia! Przywędrują do nas prosto ze Śląska i zapewniamy – to będzie szalony wieczór!


RUBE ŚWINIE:
Zespół wykonuje polską muzykę tradycyjną, przede wszystkim z Górnego Śląska i Śląska Opolskiego. Opiera się na nagraniach archiwalnych dawnych, wiejskich kapel dętych i składów weselnych, jednak wciąż eksperymentując i nadając śląskiej muzyce nowe brzmienie. Nazwa nawiązuje do grubego (po śląsku rubego), tęgiego brzmienia śląskich orkiestr dętych. Świniok to potoczne określenie na akordeon.
Rube Świnie występowali zarówno na dużych scenach jak i przy okazji kameralnych potańcówek. Za każdym razem porywają publiczność do tańca, przekazując jej wydobytą ze śląskich melodii energię. Zdobyli II miejsce na konkursie Polskiego Radia – Nowa Tradcyja 2022.

Skład:
Katarzyna Dudziak – śpiew, baraban
Mateusz Dyszkiewicz – akordeon
Mikołaj Kostka – skrzypce
Patryk Petersson – klarnet

 FESTIWAL ŁÓDŹ FABRYKANCKA:
W tej edycji Festiwalu staramy się ukazać jak najszersze spektrum wielokulturowości Łodzi fabrykanckiej.


Miejsce:
Restauracja Casablanca
ul. Podrzeczna 2, Łódź

Wstęp:
wolny

Organizator:
Po Staremu


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij