Przejdź do głównej zawartości strony

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na warsztaty dla nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, animatorów z Karoliną Ociepką.

W programie tradycyjne zabawy ruchowe, wiosenne pieśni kolędnicze z różnych stron Polski, elementy rękodzieła oraz formy włączania tradycji i obrzędowości związanej z wiosną w pracę z dziećmi.

Karolina Ociepka – językoznawczyni (UAM), menedżerka i animatorka kultury (Łotewska Akademia Kultury). Pomysłodawczyni i współtwórczyni programu edukacji regionalnej „Alfabet Tradycji”, kompanii artystycznej „Mozaika” oraz cyklu „Pograjki – interaktywne koncerty w Bramie Poznania”. Stypendystka Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021. W ramach stypendium tworzy stronę internetową zawierającą informacje i materiały do pracy z dziećmi dotyczące wielkanocnych tradycji kolędniczych. W latach 2007–2009 pracowała w Komisji UNESCO na Łotwie, realizując projekty związane z ochroną dziedzictwa niematerialnego regionu bałtyckiego. Od 2009 r. prowadzi interaktywne spektakle i koncerty dla dzieci oraz warsztaty dla dorosłych. Od 2013 r. współtworzy kapelę Przodki, w której gra na polskich bębnach tradycyjnych. W bieżącym roku współprowadzi w Polskim Radiu Dzieciom „Źródełko” – audycję o muzyce tradycyjnej. Słowem – kręci się głównie wokół tradycji i dzieci. A skoro mowa o kręceniu, bardzo lubi tańczyć – oberki i nie tylko. Mówią, że to po pradziadku Piotrze, który był ponoć najbardziej charakternym tancerzem na Pomykowie koło Przysuchy, skąd pochodzi.

Rozśpiewana wiosna:
Facebook/rozspiewanawiosna/

Czas:
12.00–18:00

Miejsce:
Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu

Wstęp wolny

Obowiązują zapisy pod adresem mailowym:
[email protected]
(ponieważ warsztaty odbywają się także w Warszawie, Radomiu i Poznaniu, w zgłoszeniu należy wpisać „ME Wrocław”).

Z uwagi na zmienną sytuację związaną z pandemią wydarzenie może zostać odwołane lub przeniesione na inny termin.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, dziedzictwa Narodowego i Sportu

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij