Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na Rozśpiew, który rusza w nowej odsłonie!
7 spotkań, stała grupa, co tydzień w środowe wieczory.

Zimowe wieczory były czasem spotkań sąsiedzkich. Pomagano sobie wtedy wzajemnie w naprawianiu sprzętów rolniczych, skubaniu pierza, łuskaniu grochu. Umilano sobie ten czas opowieściami i śpiewem.
Zapraszam do zamkniętej grupy, na spotkania z najstarszymi pieśniami regionu krakowskiego. Podczas 7 spotkań skupimy się na emisji charakterystycznej dla śpiewu wiejskiego. Będziemy szukać głównie brzmienia wsi podkrakowskiej i sprawdzać, czy snute kiedyś treści wciąż w nas rezonują. A jeśli tak, to jakimi emocjami.

Prowadzenie: Katarzyna Chodoń.
Folklorystka, śpiewaczka, edukatorka polskich tańców i pieśni tradycyjnych, stypendystka MKiDN „Kultura w Sieci” z projektem „Bestiariusz Krakowski” (2020), Miasta Kraków „Kultura Odporna” (2021). Instruktorka w Teatrze „Złoty Róg” przy Towarzystwie Przyjaciół Bronowic. Związana z krakowskim Teatrem Mumerus. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi przy projektach związanych z edukacją regionalną (Muzeum Krakowa, Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Fundacja Mały Kolberg, MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Folkowisko z Gorajca, Stowarzyszenie Rozstaje z Krakowa, CK Dworek Białoprądnicki w Krakowie i in.). Wokalistka w zespołach kultywujących tradycje muzyczne polskie i słowiańskie (Raraszek, Tadirindum, Swada w projekcie Bajkowe Kołysanki, Strojone przy projekcie Preludium Słowiańskie).
Facebook/PaniOdMuzykiKrakow


INFORMACJE PRAKTYCZNE:
– cykl 7 spotkań
– środy od 18.30 do 20.30
– daty: 12, 19, 26 stycznia oraz 2, 9, 16, 23 lutego
– grupa maksymalnie 12 osób
– cena: 300 zł
– Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
– zapraszamy kobiety i mężczyzn
– link do zapisów: forms.office.com…
Informacje i rezerwacje: Katarzyna Dorota, [email protected]


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij