Przejdź do głównej zawartości strony

Podczas ostatniego w tym sezonie cyklu warsztatów „Rozśpiew” spróbujemy przenieść Was w czasie i przestrzeni – wspólnie usiądziemy przy ogniskach „sobótkowych” palonych na podkrakowskich łąkach i brzegach rzek m.in. w Zielone Świątki czy w noc świętojańską. Na warsztatach nauczymy się pieśni, jakie mogły rozbrzmiewać przy ich paleniu ok. 200 lat temu. W naszym repertuarze znajdą się przede wszystkim pieśni z okolic Krakowa, ale dla pełniejszego obrazu tego magicznego czasu, sięgniemy również po melodię innych regionów.

Opierając się na przekazach o znaczeniu nocy „sobótkowych”, poszukamy współczesnych i aktualnych dla nas treści na ten letni czas. Podczas ostatniego spotkania (22 czerwca) przećwiczymy nasz repertuar w plenerze. W czasie spaceru brzegami Rudawy będziemy śpiewać i pleść wianki, w warsztaty włączymy również elementy ruchu i tańca.


Informacje praktyczne:

  • cykl 7 spotkań
  • środy od 18.30 do 20.30
  • daty: daty: 11/18/25 maja oraz 1/8/15 oraz 22 czerwca (spotkanie plenerowe)
  • cena: 300 zł
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • link do zapisów: https://forms.office.com/r/Mu18jER63k

Informacje i rezerwacje:
Katarzyna Dorota

Dane do przelewu:
MUZEUM ETNOGRAFICZNE IM.S.UDZIELI
20 1240 4722 1111 0000 4857 1971
Tytuł przelewu: Cykl pieśni z regionu.
cena: 300 zł /cykl 7 spotkań

Potwierdzenie proszę przesłać na adres:
[email protected]


Źródło informacji:
– strona muzeum

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij