Przejdź do głównej zawartości strony

Jak rozjaśnić zimowe dni? Można śpiewaniem i poszukiwaniem krok po kroku większych dawek światła i energii we własnym głosie. Zapraszam na weekend słuchania i śpiewu otwartym głosem w krajobrazie dźwiękowym Polesia. Zaproszenie jest otwarte dla osób na każdym etapie poznawania swojego głosu. Będziemy rozgrzewać zmysł słuchu i oswajać różne zakamarki głosu.

Do śpiewania przygotuje nas rozgrzewka aparatu wokalnego i muzycznej wyobraźni – praca z oddechem, emisją dźwięku, słuchaniem i interakcjami w grupie śpiewających.
Każdego dnia grupę warsztatową czeka ponad 5 godzin nauki i wspólnego śpiewania pięknych melodii, które poznałam od różnych śpiewaków i z nagrań archiwalnych. Skupimy się na elementach kolędowania i kolędach życzących z poleskich, podlaskich, lubelskich, polskich i ukraińskich tradycji (pieśni jednogłosowe i dwugłosowe na długie, ciemne noce). Nowe lato, dobre lato – mówi jedna z kolęd. Hej, widzę jasności wielkie tam za górą – mówi druga.

Oprócz wydobywania głosu będziemy dużo i uważnie słuchać. W domu zasłuchamy się w głosy śpiewaków na nagraniach, poznając ich indywidualne style i energię zawartą w kolędach. Na zewnątrz rozejrzymy się po udomowionych i dzikich pejzażach
dźwiękowych. Poszukamy audiosfery na schyłek zimy. Ciche i subtelne dźwięki wzmocnimy przez użycie różnych mikrofonów, dzięki hydrofonowi uda nam się zajrzeć uszami pod taflę wody. Wypróbujemy nasze głosy i poznane sygnały w otwartej
przestrzeni w czasie spaceru głosowego. Jeśli zmarzniemy, rozgrzejemy się przy kominku.

Anna Jurkiewicz – artystka dźwiękowa i interdyscyplinarna, śpiewaczka. Prowadziła badania etnograficzne wśród staroobrzędowców w Delcie Dunaju i śpiewaczek pogrzebowych na wschodnim Mazowszu. Wykonuje muzykę tradycyjną i współczesną. Jako performerka i wokalistka brała udział w performansach, spektaklach i koncertach, współpracując m.in. z Bogną Burską, Zorką Wollny, Dobrawą Borkałą, Edką Jarząb i Gęba Vocal Ensemble. Śpiewała w zespołach Starorzecze, Sekunda Mała, Wołyń w Pieśniach.

Czerpie z archiwów nagrań muzyki wiejskiej z różnych regionów Polski i Ukrainy, eksplorując różnorodność ekspresji głosu w muzyce przekazywanej ustnie. Interesuje ją wytwarzanie kolektywnego dźwięku, jego cielesność i działanie w produkowaniu pamięci, zbiorowych i indywidualnych przeżyć. Pracuje z formą kołysanki poza kontekstem.

Miejsce:
Perehod – magia przejścia
Pieszowola 13/3, Sosnowica, woj. lubelskie

Cena:
Warsztaty dla osób dojeżdżających (bez noclegów i posiłków): 280 zł
Warsztaty z 2 noclegami i posiłkami: 420 zł

Liczba miejsc z noclegami ograniczona (max. 12 osób), całkowita liczba uczestniczek i uczestników: max. 17 osób.

Dodatkowo zapraszamy na koncert domowy Ani Jurkiewicz w piątek o 19.30 https://fb.me/e/2pZvxWRyD

Opcja z noclegami i wyżywieniem:
2 noclegi (pt/sob i sob/nd)
2 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja, dodatkowo przerwa na zupę)

W domu mieszkają 2 psy, a w zagrodzie kury, kozy, owce i kucyki.

Obowiązują zapisy przez formularz:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeA8DNwIVZ…/viewform…

Ramowy plan weekendowych warsztatów:
PIĄTEK 3.02
19.30 – koncert domowy Ani Jurkiewicz. Szczegóły pod linkiem: https://fb.me/e/2pZvxWRyD

SOBOTA 4.02
9.00 – śniadanie
10.00-11.30 – zajęcia śpiewacze: rozgrzewka i nauka melodii
11.30-12.30 – sesja słuchania
12.30-14.00 – zajęcia śpiewacze
14.00 – przerwa na zupę
15.00-16.00 – sesja słuchania / kołysanek
16.00-18.30 – zajęcia śpiewacze
19.00 – obiadokolacja

NIEDZIELA 5.02
9.00 – śniadanie
10.00-11.30 – zajęcia śpiewacze: rozgrzewka i nauka melodii
11.30-12.30 – sesja słuchania
12.30-14.00 – zajęcia śpiewacze
14.00 – przerwa na zupę
15.00-17.00 – zajęcia śpiewacze
17.00 – obiadokolacja

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij