Przejdź do głównej zawartości strony

W ramach kolejnej Rodzinnej Niedzieli zapraszamy na muzyczny spektakl „Dawne zabawki ludowe w Polsce” w wykonaniu Kapeli Odloty.

W trakcie spektaklu zespół przybliża dzieciom dawne zabawki, melodie i instrumenty muzyczne. Prezentują w interesujący i zabawny sposób ręcznie wykonane, dawne drewniane zabawki wyrzeźbione przez Piotra Rogalińskiego według dawnych wzorów. Sięgając do polskiego dziedzictwa kulturowego pokazują piękno i wartość twórczości ludowej dawnej Polski.

Przedstawienie jest prezentowane z muzyką na żywo w starej odsłonie: z harmonią i barabanem oraz skrzypcami, wiejskimi basami i bębenkiem obręczowym. Jednym słowem: muzyka do tańca! Zabrzmią: polki, oberki, wiwaty, marsze i inne melodie grane na wsiach w dawnej Polsce. Szczególnie melodie wielkopolskie!

Gra Kapela Odloty w składzie:
Ewa Szymczak – skrzypce,
Teofil Pawłowski – basy, harmonia,
Piotr Rogaliński – baraban, bębenek obręczowy,

Scenografia i zabawki – Piotr Rogaliński
Czas trwania spektaklu – ok. 45 min

Po spektaklu odbędą się warsztaty rodzinne, w ramach których Kapela Odloty zaproponuje wspólną zabawę muzyczną, a każdą zabawkę będzie można jeszcze raz zobaczyć z bliska i wybrać swoją ulubioną!

Uwaga! Ze względu na kameralny charakter wydarzenia wyjątkowo Rodzinna Niedziela odbędzie się w sali koncertowej OKO przy ul. Grójeckiej 75.
Obowiązują zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19.


Czas:
23 stycznia, godzina 12.00

Miejsce:
Sala koncertowa OKO przy ul. Grójeckiej 75, Warszawa

Wstęp:
Bilety do kupienia w serwisie biletyna.pl oraz kasie OKO w cenie 20 zł

Organizatorzy:
Ośrodek Kultury Ochoty OKO


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij