Przejdź do głównej zawartości strony

Spotkanie z żywą muzyką tradycyjną, czyli potańcówka w dawnym stylu na dechach na podwórku Sochowej Zagrody (16.00–23.00).
Wystawa skanów czarno-białych starych zdjęć pokazujących życie na wsi oraz degustacja wiejskiego jadła ( chleb ze smalcem, żur i inne przysmaki) – to wszystko za darmo.

Do tańca zagrają:
Kapela Romana Wojciechowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego,
Kapela „Opocznianka” z Opoczna,
Kapela im. Tadeusza Kubiaka z Leśmierza,
Kapela Rodzinna Foktów z Ostrołęki.

ZAPRASZAM MŁODE KAPELE DO WSPÓŁPRACY I DO POKAZANIA SIĘ W „SOCHOWEJ ZAGRODZIE”.

Jest to trzecia i ostatnia impreza w ramach zadania publicznego Województwa Łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2022 roku pt. „Rawskie Granie – promocja żywej muzyki tradycyjnej i historii wsi rawsko-opoczyńskiej”.

„Sochowa Zagroda” – Sierzchowy koło Rawy Mazowieckiej – to prywatne Ludowe Muzeum Wsi Rawsko – Opoczyńskiej stworzone przez pasjonata i kolekcjonera Zdzisława Sochę. W autentycznych zabudowaniach gospodarskich przekształconych w galerię można obejrzeć mnóstwo starych wiejskich narzędzi, mebli, strojów i wyrobów rękodzielniczych.


Miejsce:
Sierzchowy 62, 96-214 Cielądz – na prywatnej posesji Gospodarza Zdzisława Sochy

Wstęp:
wolny, mile widziane wsparcie Sochowej Zagrody

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Możliwość rozbicia namiotów czy postawienia campera na noc, toalety, możliwość skorzystania z kuchni gazowej czy lodówki. Dla nocujących możliwość skorzystania w niedzielę z kawy, herbaty czy też łazienki i prysznica.

Organizator:
Fundacja „Żywa Tradycja” i Zdzisław Socha

Patronat:
Wójt Gminy Cielądz Paweł Król, Stowarzyszenie LGD „Kraina Rawki”, Starosta Powiatu Rawskiego Józef Matysiak

Sponsorzy:
Łukasz Goszkiewicz Kanice – właściciel firmy KRUSZMAKS w Sierzchowach – beton towarowy i żwirownia

Patronat medialny:
„Głos Rawy Mazowieckiej i okolicy”, sochowazagroda.pl


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij