Przejdź do głównej zawartości strony

Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście i Posag zapraszają na warsztaty pieśni tradycyjnych z Marią Siwiec – śpiewaczką z Gałek k. Rusinowa, z mikroregionu kajockiego (pogranicze radomsko-opoczyńskie).

W programie warsztatów pieśni weselne, liryczne i przyśpiewki, poprzedzone rozgrzewką.

Spotkanie moderuje Katarzyna Rosik – uczennica Marii Siwiec i śpiewaczek z Gałek.

Wstępny plan spotkania:
15–16 października
sobota, 11–14, 16–18
niedziela, 11–14


Maria Siwiec to jedna z najwybitniejszych śpiewaczek na arenie polskiej muzyki tradycyjnej, najmłodsza spośród członkiń z zespołów ludowych Zakukała Kukawecka (1977–2012) i Gołcunecki (2012–2022). Pamięta dawne zwyczaje i pieśni. W jej repertuarze znajdują się pieśni obrzędowe, liryczne, religijne oraz wiele przyśpiewek i melodii mazurkowych. Jest świetną nauczycielką muzyki swojego regionu, nie tylko dla młodych śpiewaków i śpiewaczek, ale również dla instrumentalistów, którzy uczą się od nie lokalnych melodii. Wraz z mężem Wacławem uczy również tańca. Zarówno solowo, jak i w zespołach jest laureatką wielu nagród. Bierze udział w licznych koncertach, potańcówkach, festiwalach, warsztatach i projektach muzycznych.


Miejsce:
Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście
ul. Sienkiewicza, Toruń

Wstęp:
wolny

Zapisy:
[email protected]

Organizator:
POSAG


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij