Przejdź do głównej zawartości strony

Celebrujemy Przesilenie Jesienne czyli RÓWNONOC*

23 września (piątek) jezioro Grodno w Nowogrodzie (kujawsko-pomorskie)
godz. 17:00

*wyżynki, obrzynki, wieniec, wieńcowe, okrężne, żniwniok, Święto Plonów, Wieńce, dożynki to obrzędy dziękczynne na zakończenie żniw, święto słowiańskie przypadające w okresie równonocy jesiennej, związany z kultem roślin i drzew, potem z rolnictwem.
Wydarzenie w Nowogrodzie odbędzie się już po raz czwarty. Zapraszamy na zabawy i tańce wokół wieńca dożynkowego, przyśpiewki, ognisko, swojski chleb, kiszonki i lokalne przetwory, oraz występy artystyczne.

Program:
Poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nowogrodzie, ziołowy rytuał, muzyczny spektakl, koncert na głos, skrzypce i bas, oraz celebracja 75 rocznicy założenia KGW Nowogród.

Artystki i artyści: Ari-Pekka Leinonen, Kapela Kasi Zedel, Konrad Pietruszyński, Zofia Lebowska, Alicja Wysocka oraz mieszkańcy Nowogrodu i okolic.

Pozdrawiamy,
Nieformalna Grupa Miłośników Grodziska

*Równonoc jest kontynuacją wydarzenia 'Przesilenie’ w czerwcu 2018, które miało miejsce na kopcu Grodzisko w Nowogrodzie, zainicjowanego przez Alicję Wysocką i Joannę Rajkowską.

www.instagram.com/przesilenie_solstice_equinox


Kapela Katarzyny Zedel
Katarzyna Zedel (skrzypce), Marta Domachowska (basy) i Katarzyna Rosik (bębenek) współtworzą kapelę, w której wygrywają i wyśpiewują melodie z okolic Przysuchy i Szydłowca – poznane dzięki spotkaniom z Janem Gacą, śpiewaczkami z Gałek Rusinowskich, Wiesławą Gromadzą i innymi.


Miejsce:
Jezioro Grodno, Nowogród

Wstęp:
wolny

Dojazd:
w sprawie miejsc w samochodach z Warszawy proszę o kontakt: [email protected]

Komunikacja miejską:
PKP Toruń Miasto, następnie autobus do Golubia-Dobrzynia (www.e-podroznik.pl)

Nocleg:
w sprawach noclegu proszę o kontakt: [email protected]


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij