Przejdź do głównej zawartości strony

Impreza ma na celu propagowanie odnalezionego w wyniku przeprowadzonych badań – folkloru Ziemi Przemyskiej.

Zadanie ma charakter otwartych warsztatów oraz seminariów dotyczących kultury ludowej. Prelekcje prowadzone będą przez doświadczonych prowadzących, doktorów etnografii, instruktorów tańca oraz Mistrzów Tradycji.

Dodatkowo prowadzone będą warsztaty muzyki, na których uczestnicy poznają między innymi pieśni Władysława Piróga ze Słonnego. Odbędą się również warsztaty tańca tradycyjnego z naciskiem na tańce z pogranicza polsko-ukraińskiego.

Na zakończenie zadania odbędzie się „potańcówka” w sali przy ul. S. Konarskiego 5 przy muzyce tradycyjnej, którą wykona kapela „C.K. Kapela” odtwarzająca miedzy innymi muzykę z regionu przemyskiego, odbędzie się również koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” na scenie Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.


Organizatorzy:
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij