Przejdź do głównej zawartości strony

Informujemy o nowym programie stypendialnym dla twórców ludowych ogłoszonym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Zachęcamy do udziału oraz wspierania mistrzów dziedzin muzycznych w pisaniu wniosków.


Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nabór do Programu Stypendialnego dla Twórców Ludowych skierowany do ludowych artystów, rzemieślników i rękodzielników z terenu Rzeczpospolitej Polskiej. Celem programu jest ratowanie lokalnego dziedzictwa i tradycji poprzez wsparcie indywidualnego twórcy, dające mu swobodę pracy nad dziełem ważnym zarówno z puntu widzenia jego rozwoju, jak i z perspektywy upowszechniania wiedzy o unikatowych umiejętności i tradycji, które są istotnym elementem tożsamości lokalnej społeczności. Priorytety Stypendium dotyczą projektów twórczych, zakorzenionych we wspólnocie lokalnej twórcy ludowego, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności i treści zagrożonych zanikiem.

Oczekiwanym efektem zrealizowanych projektów twórczych jest wykonane dzieła (lub dzieł) sztuki ludowej, rzemiosła lub rękodzieła ludowego, wykazujących wysoki poziom artystyczny i biegłość w opanowaniu tradycyjnych umiejętności oraz wykazujących wysoki potencjał wzmacniania umiejętności i wiedzy zagrożonych zanikiem.

Wnioski zgłoszeniowe prosimy przesyłać do 30 kwietnia 2023 r. na załączonym poniżej formularzu!

Wnioskodawcy, którzy prześlą formularz zgłoszenia w terminie do 24 kwietnia 2023 roku zostaną poinformowani przez NIKiDW o stwierdzeniu we wniosku ewentualnych błędów i uchybień formalnych i mają możliwość naniesienia poprawek w terminie do 30 kwietnia 2023 roku.

Szczegółowe informacje i formularze zgłoszeniowe:
nikidw.edu.pl…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij