Przejdź do głównej zawartości strony

Towarzysze i Towarzyszki doli muzycznej!

 Zapraszamy Was do nowo powstałej pracowni Użytecznej Sztuki Gromadnej (w skrócie USG). Bądźmy szczerzy! Jesień zbliża się nieubłaganie, a wszyscy dobrze wiemy, że to czas kiedy zaczynają swoje panowanie wirusy, bakterie i inny mikroby. Czas intensywnych letnich muzycznych podróży i gorących potańcówkowych nocy ma ogromny wpływ na naszą odporność, a nagły spadek “pozytywnych wibracji” może ją nam diametralnie obniżyć. W celu zadbania o nasze zdrowie proponujemy Wam starożytną terapię UltraSonoGraficzną, czyli…

Ognisko Muzyki i Tańca Tradycyjnego w Krakowie

Zapraszamy na cykl 8 spotkań terapeutycznych z krakowską muzyką tradycyjną. Podczas zajęć będziecie mieli okazję doświadczyć na własnej skórze, tudzież instrumencie, tradycyjną muzykę krakowską, z charakterystycznym dla tego regionu repertuarem taneczny oraz pieśniami. Zajęcia prowadzone będą w czterech sekcjach instrumentalnych. Zaopiekują się Wami lekarze bez granic:

 Dr Anna Psuty-Zając – spec. instrumenty klawiszowe
 Dr Zofia Szyrajew – spec. instrumenty rytmiczne
 Dr Michał Oramus – spec. instrumenty dęte
 Dr Adam Dragan – spec. instrumenty smyczkowe
 Dr Żaneta Seweryn – spec. orkiestra
Dr Katarzyna Chodoń – spec. Śpiew
Dr Joanna Cichoń – spec. taniec

wraz z ich dzielnymi asystentami z Teatru Złoty Róg oraz Kapeli Siwka.


Miejsce:
Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie Space
ul. Zabłocie 20, Kraków

Obowiązują zapisy na pełen cykl spotkań zajęć gry na instrumentach, którego finałem będzie wspólne granie podczas potańcówki z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu wg harmonogramu ustalonego po zapisach wraz z prowadzącymi sekcje.

Zapisy:
Jeśli chcesz wziąć udział w naszych muzycznych spotkaniach, wypełnij formularz:

Formuła:
10.09 – spotkanie organizacyjno – integracyjne wszystkich uczestników i osób zainteresowanych. Wtedy po raz pierwszy spotkasz się z przygotowanym przez nas repertuarem.
Pierwsze trzy spotkania odbędą się w sekcjach instrumentalnych. Na nich zapoznasz się materiałem nutowym, będziesz przyglądać się melodiom, treściom oraz technice gry na instrumencie.
Na kolejnych spotkaniach będziesz miał(a) okazję pograć najpierw w mniejszych oraz większych składach instrumentalnych, by uczyć się współbrzmienia, wzajemnego słuchania oraz improwizowania.

Koszty:
udziału w cyklu to: 160 zł., płatne z góry w momencie zapisu. Dane do płatności otrzymasz w mailu potwierdzającym zapis.
Zajęcia ze śpiewu i tańca będą zorganizowane oddzielnie od spotkań instrumentalnych. Będą obowiązywały na nie osobne zapisy i opłaty.
Projekt jest współorganizowany oraz finansowany ze środków Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij