Przejdź do głównej zawartości strony

Muzeum Etnograficzne zaprasza na ostatni z trzech warsztatów w ramach cyklu POWERBANK / Własnym Głosem

Wspólnie przyjrzymy się wyśpiewanym tematom i motywom przewodnim najstarszych pieśni z terenów Polski. Sięgniemy zarówno po pieśni obrzędowe, jak i liryczne. Zastanowimy się czy dziś wystarcza nam poprawne nauczenie się dawnych pieśni i nienaganne ich wyśpiewanie czy może to już czas na reinterpretacje tekstów? Poszukamy w sobie odwagi do wpisania własnych herstorii w stare melodie. Otworzymy wspólnie przestrzeń do wyśpiewania swoich pieśni.

O prowadzącej:
Joanna Skowrońska (Josz) – etnolożka, śpiewaczka i badaczka terenowa. Uczy się śpiewu u wiejskich śpiewaków i śpiewaczek. Prowadzi warsztaty i lekcje indywidulane. Zajmuje się przemianami obrzędów ludowych. Współpracuje z fundacjami Ważka i Muzyka Zakorzeniona. Jest autorką stron „Archiwum Łęczyckie” i „Pieśni z zeszytu”
https://archiwu.ml/
https://zeszy.tk/?cat=42

Z myślą o osobach uczestniczących w warsztatach przygotowaliśmy specjalne, bezpłatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie „POWERBANK / siła kobiet”. Odbędzie się ono w piątek, 10 lutego 2023 r. o godzinie 18.00. Będzie stanowić integralną część warsztatów – da kontekst do pracy nad tekstami pieśni. Poprowadzi je Dorota Majkowska-Szajer, jedna z autorek wystawy. Prosimy o potwierdzenie chęci udziału do środy 8 lutego 2023 r. (drogą mailową, na adres [email protected]).


Miejsce:
Ratusz, Plac Wolnica 1, Kraków

Termin:
11/12 lutego 2023;
sobota: 10:00-13:00, 14:30-17:00;
niedziela: 10:00 – 13:30, 14:00 – 15:30

Czas trwania zajęć:
10 godzin

Koszt:
250 PLN (przy zapisie i wpłacie do 25 stycznia cena promocyjna: 235 PLN)

Zapisy:
https://forms.office.com/e/qDcrwqMz6V


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij