Przejdź do głównej zawartości strony

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza program Potańcówki Wiejskie, którego celem jest wzmacnianie i upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego, jak również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi.

W ramach programu Potańcówki Wiejskie można ubiegać się o dofinansowanie na organizację potańcówek na obszarach wiejskich na poziomie 100%, z maksymalną kwotą wsparcia do 10 000 zł. Przy realizacji Zadania rekomendowane jest podkreślenie roli lokalnej gwary oraz strojów ludowych.

O dofinansowanie mogą się ubiegać:

  • koła gospodyń wiejskich,
  • ochotnicze straże pożarne,
  • organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej)
  • samorządowe instytucje kultury.

 Nabór wniosków rozpoczynamy 22 maja i będzie on trwał do 16 czerwca.

Okres organizacji potańcówek to sierpień – październik 2023 r.

Wnioski do Programu składane są wyłącznie elektroniczne za pomocą generatora wniosków Witkac. Wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie organizacji więcej niż jednej potańcówki, pod warunkiem nieprzekroczenia maksymalnej kwoty dofinansowania tj. do 10 000 zł.

Szczegółowe informacje na stronie:
www.nikidw.edu.pl

Osoby do kontaktu:
Paulina Rutkowska, email: [email protected], tel. 506 582 324,
Joanna Turek, email: [email protected], tel. 511 543 377.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast. 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij