Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Programu Potańcówki Wiejskie organizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi! Już od 1 maja rozpoczynamy nabór wniosków.

Program Potańcówki Wiejskie wspiera organizację zabaw tanecznych przy muzyce ludowej i tradycyjnej. W jego ramach promowana jest współpraca z lokalnymi wykonawcami muzyki ludowej charakterystycznej dla regionu oraz pielęgnowanie i ożywianie regionalnych tradycji. W programie równie ważnym aspektem jest edukacja oraz wzmacnianie więzi społecznych. Międzypokoleniowy charakter wydarzeń daje możliwość wymiany doświadczeń oraz przybliżenia rodzimych tradycji, a także lepszego poznania kultury ludowej ze szczególnym naciskiem na lokalne zwyczaje.

Maksymalna kwota dofinansowania w ramach Programu dla jednego Beneficjenta wynosi 10 000 zł. Do udziału w naborze zapraszamy:
🟩koła gospodyń wiejskich,
🟩ochotnicze straże pożarne,
🟩organizacje pozarządowe,
🟩samorządowe instytucje kultury.

📍Nabór Wniosków do Programu odbywa się w terminie od 1 maja do 24 maja 2024 r..
📍Okres organizacji potańcówek to od 15 lipca do 15 października 2024 r.

Wnioski do Programu składane są wyłącznie elektroniczne, za pomocą generatora wniosków. Aktywny link do generatora pojawi się wraz z otwarciem naboru.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://nikidw.edu.pl/potancowki-wiejskie/


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij