Przejdź do głównej zawartości strony

Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza na potańcówkę.

Władysław Morka (rocznik 1951) jest akordeonistą z Powiśla Kieleckiego. Od 10 roku życia grywał po weselach i wiejskich zabawach – w najlepszych czasach w skład jego kapeli wchodził akordeon, puzon mechaniczny („pompkowy”, „kłapowy”), saksofon tenorowy, perkusja lub baraban, klarnet.
W repertuarze ma tradycyjne melodie tych stron – powiślaki, zawiślaki, podwiślaki, polki, oberki. Nie stroni też od melodii bardziej współczesnych, ale nadal tanecznych – fokstrotów, walczyków czy tzw. „rytmów”, jak nazywa dawne przeboje.

Kapela Władysława Morki grała na Kieleckim Taborze Domu Tańca w Sędku w latach 2015 i 2016.

Władysławowi Morce zabębni Marek Kuszneruk.

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Kapelusz: 20 PLN

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij