Przejdź do głównej zawartości strony

Serdecznie zapraszamy na Potańcówkę z Kapelą od 100 dni 14 października o godz. 20:15 w Muzeum Starej Papierni w Łapinie. Zachęcamy do zabrania znajomego, wygodnych butów oraz wody.

Skład kapeli:
Agnieszka Błonkiewicz – skrzypce
Paweł Studziński – bębenek obręczowy
Magdalena Olkiewicz – basy

Kapela od 100 dni działa od 2019 roku. Jej skład to skrzypce, basy i bębenek.
Odpowiada on najbardziej tradycyjnemu wykonawstwu polskiej muzyki ludowej, którą pragniemy możliwie najwierniej wykonywać. Podstawę naszego repertuaru stanowi muzyka radomska, suwalska i Csango.
Kapela „Od 100dni” brała udział m. in. w rekonstrukcji wydarzeń z 1939 roku w ramach spektaklu historycznego „Walka o granice” w Działdowie (2021), Mobilnym Domu Kultury w Gdańsku i Potańcówkach w Hevelianum (2022). Kapela czynnie uczestniczyła II edycji festiwalu muzyki Csangó 4 – 5 listopada 2021 w Gdańsku i jest współorganizatorem i jednym z wykonawców podczas nadchodzącej III edycji.


Miejsce:
Łapino Stara Papiernia
18, Wołodyjowskiego, 83-050 Łapino

Wstęp wolny!

Organizatorzy: Fundacja Horyzonty Sztuki
Partnerzy: Stowarzyszenie Starej Papierni, Fundacja Kino Pomorzanin,
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego
Mecenat: Urząd Gminy Kolbudy, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk
Patronat medialny: portal presto, nasz gdańsk, radio gdańsk, zasięg kultury

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij