Przejdź do głównej zawartości strony

Niepodległa Miejsce Spotkań oraz Akademia Tańca Tradycyjnego zapraszają na potańcówkę z grupą Hajda Banda / Гайда Банда. Przed potańcówką odbędą się warsztaty tańców układowych z Kresów.


Hajda Banda / Гайда Банда (Bielsk Podlaski/Warszawa)
Podlaski bigband w Twoim głośniku!
To polsko-białoruski zespół wykonujący tradycyjny repertuar taneczny i wokalny z Podlasia, zachodniej Białorusi i Polesia. Dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki wykonane są z młodzieńczą energią oraz z artystyczną finezją zaczerpniętą z nagrań i spotkań z dawnymi mistrzami muzyki wiejskiej. Do tych twórców należą m.in. Wiera Grygoruk, Maria Majówka, Edmund Brożek, S. V. Malenczyk, czy Studio Folkloru Białorusinów Podlaskich „Żemerwa”. W maju 2022 roku grupa zdobyła III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.
Hajda Banda / Гайда Банда powstała w 2021 roku z inicjatywy skrzypaczki Darii Butskayej jako artystyczna kontynuacja realizowanego przez nią stypendium „Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Grupa opublikowała cyfrowy maxi-singiel „Po swojomu” – wydawnictwo zapowiada przygotowywaną przez zespół pierwszą płytę długogrającą, wspartą przez 100 fanów grupy w ramach zbiórki crowdfundingowej. Zespół współpracuje m.in. ze stowarzyszeniem Białoruski Młodzieżowy Hub w Warszawie i Fundacją Tutaka z Białegostoku.

Skład:
Daria Butskaya – skrzypce, śpiew
Kasia Dudziak – basy, śpiew
Nika Jurczuk – skrzypce, śpiew
Mateusz Dobrowolski – bęben obręczowy
Paweł Iwan – cymbały, śpiew
Kuba Zimończyk – harmonia trzyrzędowa

Zobacz:
www.facebook.com/hajda.banda
www.instagram.com/hajda.banda
www.twitter.com/Hajda_Banda
https://www.linkedin.com/company/hajdabanda
https://vm.tiktok.com/ZMLME7DEe/
https://hajdabanda.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/hajda-banda
https://youtu.be/NuLqdf15MDk
https://youtu.be/GlKzrX8Rsf4
https://youtu.be/LReNeaRrd4M
https://youtu.be/loJtI5BYErE


Miejsce:
Niepodległa. Miejsce spotkań
Warszawa, Al. Ujazdowskie 4
NMS znajduje się w budynku starej Herbaciarni w sercu Warszawy – Łazienkach Królewskich. Traficie do nas idąc od pomnika Chopina w kierunku Ogrodu Botanicznego. Wejście od Al. Ujazdowskich, furtką przy Ogrodzie Botanicznym.

Mecenasem Niepodległa. Miejsce Spotkań są Lasy Państwowe.

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij