Przejdź do głównej zawartości strony

Z okazji „Nocy Muzeów” zapraszamy na potańcówkę z kapelą Metysława oraz Radoską – czyli tańce do muzyki z Rawskiego i Radomskiego.

Wstęp na ekspozycję dawnych tańców wiejskich wolny, chociaż zapraszamy na dorzucenie się do kapelusza!


►►► KAPELA METYSŁAWA
Kapela powstała pod koniec 2017 roku na żyznym gruncie Ambasady Muzyki Tradycyjnej. Grają melodie radomskie i rawskie na pograjkach i potańcówkach w różnych konfiguracjach instrumentalnych. Zafascynowani starodawnym, transowym brzmieniem kapel wiejskich, starają się odtworzyć ich taneczną energię, czerpiąc swój repertuar z bezpośrednich spotkań z muzykantami starego i nowego pokolenia oraz z nagrań archiwalnych.

Skład kapeli:
Beata Smolik – bęben obręczowy, baraban, basy
Jakub Szwachła – skrzypce, basy
Anna Blachowska – skrzypce, basy

►►► RADOSKA
W skład Radoskiej wchodzi Dariusz Makuch – akordeonista, współczesny wiejski muzykant. Pochodzi ze wsi Radoska na kielecczyźnie, a gry na akordeonie uczył się od ojca, który grywał na weselach. Darkowi na pewno spod palców wyskoczą obery radomskie i kieleckie, ale tworzy też własne kompozycje, a w duszy mu grają romantyczne walce i tanga.

W kapeli grają:
Dariusz Makuch – akordeon
Jakub Szwachła -skrzypce
Beata Smolik – bębny


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20, Warszawa

Wstęp:
wolny/ dobrowolna zrzutka do kapelusza


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij