Przejdź do głównej zawartości strony

Nowy Rok zaczniemy z przytupem! Zapraszamy na potańcówkę w Mleczarni!

Potańcówka z kapelą HrayBery i o!drakapela

HrayBery/ГрайБери
przywraca do życia zapomnianą muzykę powstałą na styku dwóch kultur – polskiej i ukraińskiej. Repertuar zespołu to przede wszystkim utwory taneczne (kozaki, kołomyjki, mazurki, polki i walce) zrekonstruowane na podstawie archiwalnych źródeł: nut oraz nagrań audio. Melodie te zostały zebrane przez ukraińskich i polskich badaczy w dorzeczu Sanu oraz innych częściach Galicji wschodniej. Używane przez zespół instrumenty (takie jak skrzypce, cymbały bęben i bas) były powszechne na tych terenach już od końca XVI w.
Brzmienie zespołu pozwala słuchaczowi zanurzyć się w dawnej, wielokulturowej muzyce tanecznej, regionów zamieszkałych wspólnie przez Polaków, Ukraińców, Żydów i Romów.

‼️Potańc promuje debiutancki album zespołu!
https://tiny.pl/c6ppl

o!drakapela 
Gramy i śpiewamy wiejskie w mieście i miejskie na wsi, a najchętniej wszystko razem wszędzie, do tańca, na ulicznych pograjkach i knajpkowych koncertach.
W muzycznym lanszafcie Wrocławia jesteśmy od lata 2022. Siejemy polki i fokstroty w parkach, na podwórkach i przystankach. Znajdziecie nas nad Odrą!


Miejsce:
Klubokawiarnia Mleczarnia
ul. Pawła Włodkowica 5, Wrocław

Wstęp:
40zł


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij