Przejdź do głównej zawartości strony

Potańcówka na patio z kapelą US Orchestra w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie

US ORCHESTRA [Ukrainska Silska Orchestra – ukraińska orkiestra wiejska]
Nazwa zespołu to skrót jakim określano kapele zakładane przez ukraińskich imigrantów w Ameryce na początku XX wieku. US ORCHESTRA to kijowskie trio, złożone z młodych muzyków-fascynatów muzyki tradycyjnej Ukrainy. Muzyka zespołu oddaje bogactwo tradycji różnych stron Ukrainy – od Galicji i Podola po Połtawszczyznę.

Orkiestra, zachowując dawną technikę gry i żywego ducha tej muzyki, gra polki, walce, kołomyjki, kozaki, hucułki i wiele innych. W repertuarze zespołu są także melodie mocno przywołujące ducha muzyki klezmerskiej – choć pochodzące z nagrań dawnych ukraińskich kapel z Podola. Daje to ciekawy wgląd w proces przenikania się muzyki żydowskiej i ukraińskiej tamtych terenów.
Członkowie kapeli od lat poznają tajniki muzykanckiego fachu od swoich mistrzów – wiejskich muzykantów starszego pokolenia. Repertuar czerpią również z muzycznych archiwów. W instrumentarium zespołu są tradycyjne dla muzyki ukraińskiej instrumenty – skrzypce, bas, bębenek, cymbały.

Zespół grał do tańca i koncertował wielokrotnie zarówno w Ukrainie, jak i zagranicą: w Polsce (KODY, Wszystkie Mazurki Świata, Fanfara, Re:Tradycja, Pieśń Naszych Korzeni), Finlandii, Litwie, Grecji, Słowacji, Austrii, Niemczech.


Organizator/miejsce:
Terminal Kultury Gocław – filia CPK

Wejściówki:
https://biletyna.pl/kabaret/Potancowka-na-patio-US-Orchestra


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij