Przejdź do głównej zawartości strony

W ramach 4. Festiwalu Otwarty Jazdów zapraszamy na potańcówkę z Kapela Grabowska/Stefanowicz/Nowak. Przed potańcówką odbędzie się krótki a intensywny instruktaż taneczny dla początkujących (i nie tylko), poprowadzony przez Grzegorza Ajdackiego.

„Oto młode osoby płci obojej, a nieraz i starsi chwytają się, ściskają, przyciskają – kręcą się jak wicher wkoło, nieraz na półrozebrani, rozpaleni wódką… I tożby miało być bezpiecznym? Jeżeli miłą Ci tedy niewinność serca, jeśli kochasz duszę swoją, nie chodź na tańce, nie wdawaj się w tańce!„ – głosi tom IV „Nauk Katechizmowych ułożonych na podstawie nauk różnych autorów” z roku 1910.

Jeśli szukasz zabawy dobrej, a skocznej – przyjdź na nieczyste gry i tańce w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej na warszawskiem Jazdowie. Muzyka doborowa. Kapela przygra rawskie obery, a modne poleczki pogładzi łowickimi kujonami. Uprasza się o liczny udział. Bufet we własnem zakresie.

Zagrają:
Róża Martyna Grabowska – skrzypce, baraban
Jakub Stefanowicz – skrzypce, harmonia, baraban
Kacper Nowak – basy
gościnnie:
Sylwia Jarmusz– baraban

Program:
20:00 – wprowadzenie do tańców tradycyjnych – warsztaty taneczne pod kierunkiem Grzegorza Ajdackiego
20:30–23:30 – potańcówka

Wydarzenie odbywa się na Osiedlu Otwarty Jazdów, największym oddolnym centrum kultury i edukacji w Polsce, zielonej enklawie w sercu Warszawy. Mieszkańcy osiedla i miejscy aktywiści obronili je przed rozbiórką, a od 2015 roku zrzeszeni są w Partnerstwie Otwarty Jazdów, które nadaje nowe funkcje publiczne temu miejscu. Otwarty Jazdów prowadzi dialog na rzecz rozwoju osiedla z urzędnikami m.st. Warszawy.
Możecie wesprzeć działania Partnerstwa Otwarty Jazdów (jazdow.pl/wesprzyj/) więcej info pod jazdow.pl oraz facebook.com/jazdow, kontakt: [email protected]
Pełen program festiwalu: https://fb.me/e/YwDLIzLV


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Uwaga! Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu samochodów, prosimy o przybywanie rowerami lub pieszo! Samochody bez identyfikatorów mogą zostać odholowane przez Straż Miejską!

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa.

Możliwości korzystania z pomocy tłumacza języka migowego online w ramach programu m. st. Warszawy „Stołeczne urzędy z usługą tłumacza migowego on-line”

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij