Przejdź do głównej zawartości strony

Potańcowki na Nawsiu Brzosteckim, to cykliczne imprezy, na których można potańczyć przy tradycyjnych kapelach z regionu oraz można skosztować lokalnych przysmaków.

W tym roku oferujemy Wam kolejną atrakcje w ramach potańcówki – warsztaty tańca tradycyjnego, które odbędą się o godzinie 17.00 na podłodze przy domu ludowym na Nawsiu Brzosteckim. Poprowadzi je Artur Szlachetka, człowiek znany w regionie z zamiłowania do autentycznego, niestylizowanego tańca ludowego. Będzie można nauczyć się od niego wielu ciekawych rzeczy, zarówno praktycznych (a więc kroków poszczególnych tańców), jak i teoretycznych (opowie o rodzajach tańców i ich miejscu na dawnych zabawach i weselach).
Od godziny 19.00 rozpocznie się potańc. Zagrają dwie kapele: Zastawni i Trzcinicoki. A czego to nie zagrają…. okółki, polki, oberki, sztajery i walce… z resztą przyjdźcie i sami się przekonajcie!


Miejsce:
Nawsie Brzosteckie
dechy przy remizie

Wstęp:
wolny

Organizator:
Kapela Ludowa Zastawnych


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij