Przejdź do głównej zawartości strony

Po imprezowym czwartku i świątecznym piątku, czas na mocny, sobotni akcent – konkretnie całą harmonię akcentów i melodii. Z niepodległości cieszymy się dalej – oczywiście tradycyjnie, tanecznie i pięknie.

Będą melodie korzenne, płynące prosto z serca, przekazywane z pokolenia na pokolenie: opoczyńskie obery, poleczki. Nie zabraknie także tych nowożytnych walczyków, tang i fokstrotów.

Kapela Romana Wojciechowskiego zagra w składzie:
Roman Wojciechowski (ur. 1949) – skrzypce
Radosław Biniek (ur. 1974) – harmonia polska
Bogdan Lipski – baraban

Pan Roman jest laureatem wielu nagród w tym m.in. kilkukrotnym na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Jako kapela uświetniają wszelkie wydarzenia w regionie grając na przeglądach, ogrywając od wielu, wielu lat zabawy i festiwale, dając niesłabnącą energię publiczności i tancerzom.

Drugim składem, dopiero wchodzącym na salony, są chłopaki z Radomia.
W składzie:
Kamil Chrząszcz (ur. 2001) – harmonia polska
Maciej Sankowski (ur. 1996) – bębenek

Z entuzjazmem podejmują pokoleniową sztafetę, uczą się dawnych melodii radomskich, w szczególności oberów, tak pięknych i dzikich, że ciężko je opisać słowami.

Zapraszamy serdecznie. Pożałujecie jak Was nie będzie 😃


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Kapelusz: 30 PLN

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij