Przejdź do głównej zawartości strony

Światowce przyjadą do Ambasady zagrać do tańca muzykę tradycyjną Polski centralnej, głównie z pogranicza łódzko-kieleckiego (powiaty radomszczański, konecki, włoszczowski), ale nie tylko. W repertuarze kapeli usłyszymy również melodie z Radomszczyzny, centralnej Kielecczyzny, utwory polskojęzycznych imigrantów z USA, a nawet równe z Wielkopolski. Będzie więc różnorodnie, aczkolwiek spójnie, tanecznie, energetycznie.

Muzycy zafascynowani muzyką znalezioną w nagraniach terenowych Piotra Gana – wspaniałego etnografa, badacza Kielecczyzny, postanowili nauczyć się ją wykonywać. Szczególnie urzekł ich charakterystyczny sposób grania na wiejskiej perkusji tzw. dżazie, unikalny repertuar i instrumenty dęte.

Zagrają w składzie:
Jasiu Łopatka – akordeon
Jan Jaworski – skrzypce
Jonasz Hałas – trąbka
Karol Majerowski – trąbka
Marcin Małecki – perkusja


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20, Warszawa

Wstęp:
20 zł


Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij