Przejdź do głównej zawartości strony

W trzydziestą rocznicę śmierci najwybitniejszego wiejskiego skrzypka, Józefa Kędzierskiego ze Rdzuchowa, zapraszamy na potańcówkę z jego muzyką. Grać na skrzypcach, z każdej struny, będą młodzi miłośnicy jego nuty. W repertuarze – obery ciągłe, zwane też mazurkami. Będzie tanecznie, będzie cięto i pod nogę. Naturalnie – w programie przewidziane również akcenty liryczne. Połączenie tych dwóch jakości, szczególnie jeśli wystąpią inne sprzyjające okoliczności przyrodnicze, da nam efekt alchemiczny najbardziej pożądany – granie do nieba!

Na skrzypcach zagrają: Antek Hasso-Agopsowicz, Mateusz Kowalski i Witek Wojciechowski.

Potańcówka poprzedzona będzie spotkaniem autorskim z profesorem Andrzejem Bieńkowskim, odkrywcą muzycznego rodu Kędzierskich. To właśnie z jego nagrań młodzi skrzypkowie uczą się repertuaru, który zabrzmi do tańca.

Link do biogramu Józefa Kędzierskiego na stronie Fundacji Muzyka Odnaleziona, prowadzonej przez Małgorzatę i Andrzeja Bieńkowskich: https://www.muzykaodnaleziona.pl/jozef-kedzierski/


Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
ul. Jazdów 3/20

Wstęp:
20 zł


Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij