Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na potańcówkę z zespołem Lumpeks oraz z Kapelą Marii Stępień. Lumpeks zagra do tańca na zmianę z kapela Marii Stępień. Spotkanie na luzie, idealne na niedzielny wieczór.


LUMPEKS
Lumpeks to francuski-polski zespół założony przez francuskiego kontrabasistę Sébastiena Beliah. Założył Lumpeks zapraszając dwóch francuskich, wybitnych improwizatorów sceny jazzowej – są nimi Pierre Borel oraz Louis Laurain oraz utalentowaną śpiewaczkę i barabanistę Olgę Kozieł. Zespół tworzy rozważne połączenie jazzu i polskiej, wiejskiej muzyki tanecznej. Z tego połącznia znoszącego granice, powstał osobliwy styl żąglujący energetyczną improwizacją jazzową i siłą polskiej muzyki tanecznej.

Louis Laurain: trąbka
Pierre Borel: saksofon
Olga Kozieł: baraban, bębenek i śpiew
Sébastien Beliah: kontrabas

MARIA STĘPIEŃ
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunkach: skrzypce oraz muzykoterapia. Od 2011 r. zajmuje się polską muzyką tradycyjną. Skrzypaczka w ludowej Kapeli Dobrzeliniacy oraz w zespołach Kożuch, Radical Polish Ansambl, Raraszek, Trancexpress oraz Lunaria. Laureatka wielu nagród w konkursach muzyki ludowej i folkowej – m.in. Baszta na 46. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w 2012 roku, Grand Prix na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2016 roku, z zespołem Kożuch oraz drugie miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku z zespołem Radical Polish Ansambl w 2019 roku. Występowała na wielu scenach w kraju (m.in. Polskie Radio, Filharmonia Łódzka, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata) oraz za granicą (Tallin, Praga, Souve, Wiedeń, Moskwa).
Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych oparte na tańcach i zabawach tradycyjnych z elementami muzykoterapii oraz warsztaty gry ludowej na skrzypcach. Współpracuje m.in. z Fundacją Muzyka Zakorzeniona, Stowarzyszeniem Dom Tańca, Instytutem Sztuki PAN, członkini zarządu Fundacji Radykalna Kultura Polska.

Maria Stępień: skrzypce
Olga Kozieł: bębenek
Sébastien Beliah: basy


Czas:
16/10/2022
NIEDZIELA
19:00-23:00

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Wstęp: 20 zł

Organizator:
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków darczyńców i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij